Inwestycje.pl: Przecena w Azji

Czerwone zamknięcie rynków azjatyckich okazało się wystarczającym pretekstem do słabszego otwarcia warszawskiego parkietu. Shanghai B-Shares stracił -6,2 procent, ale na szczęście Nikkei 225 oddał symbolicznie -0,4 procent, z kolei Hang Seng wskazał -1,9 procent. To przełożyło się na kilkunastopunktową ujemną lukę otwarcia w przypadku WIG20.Pierwsza godzina notowań próbę odrabiania strat, wtedy indeks blue chipów wskazał pierwsze maksimum sesyjne na poziomie 2232 punktów. Kolejno przyszedł czas na realizację zysków aż do poziomu 2206 punktów. W tym czasie małe i średnie spółki oscylowały na symbolicznych minusach.

Aktywność krajowych inwestorów była zadowalająca. Przed godziną 11:00 na szerokim rynku odnotowaliśmy 0,3 miliarda złotych obrotu, z czego w przybliżeniu 64 procent przypadło na największe spółki. Ostatnia sesja okresu wakacyjnego a jednocześnie zamknięcie kolejnego udanego miesiąca na GPW sprzyja powrotom inwestorów na parkiet. Wkrótce już większość powinna powrócić z odpoczynku, zatem rynek akcji powinien pokazać swoją siłę w postaci solidniejszych obrotów.

W trakcie dzisiejszej sesji nie pracuje giełda w Londynie przy okazji Letniego Święta Bankowego. Z kolei kontrakty terminowe na główne amerykańskie indeksy wspierają raczej krótką pozycję, tracąc średnio powyżej -0,5 procent.

Dzisiaj poznaliśmy wyniki kwartalne kilku blue chipów. PKN Orlen odnotował 1170 mln zł zysku netto w II kwartale, co oznacza spadek o 32,7% licząc rok do roku. Jednocześnie jest to wynik lepszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 958 mln zł. Z kolei zysk Asseco Poland wyniósł w II kwartale 101 mln zł, wobec konsensusu 84,8 mln zł. Kurs spółki zareagował pozytywnie i zyskiwał kilka procent.

Marcin Markowski Inwestycje.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu