Globalny rynek systemów bezpieczeństwa w raporcie IMS Research

Axis Communications, światowy lider na rynku sieciowych systemów wizyjnych, utrzymuje wiodącą pozycję w kategorii kamer sieciowych i wciąż umacnia się w czołówce dostawców urządzeń wykorzystywanych w systemach nadzoru wizyjnego. Takie dane przynosi najnowszy raport IMS Research.Tegoroczna edycja raportu pt. „Światowy rynek CCTV i urządzeń do nadzoru wizyjnego”1 przygotowana przez IMS Research, bazuje na danych zebranych w 2008 roku. Raport oferuje kompleksowy przegląd rynku systemów nadzoru, uwzględniając zarówno producentów tradycyjnych kamer analogowych, jak i rynek sieciowego wideo, na którym działa Axis Communications.

W raporcie IMS Research Axis został sklasyfikowany na czwartym miejscu w kategorii dostawców oferujących sprzęt wykorzystywany w systemach nadzoru wizyjnego, co oznacza awans z zajmowanej w ubiegłym roku pozycji szóstej. Axis utrzymał także trzecie miejsce w kategorii kamer bezpieczeństwa, obejmującej zarówno rozwiązania analogowe, jak i oparte na IP. W kategorii kamer sieciowych Axis Communications jest bezdyskusyjnym liderem na świecie.

„Fakt, że Axis umocnił swoją pozycję w ogólnej kategorii rozwiązań do nadzoru wizyjnego i jest teraz jednym z czterech największych dostawców rozwiązań z tego segmentu, pokazuje, w jak szybkim tempie dokonuje się przechodzenie z rozwiązań analogowych na cyfrowe” – mówi Ray Mauritsson, prezes Axis Communications.

„W ciągu zaledwie trzech lat Axis Communications przesunął się z 12 miejsca wśród największych światowych dostawców sprzętu do nadzoru wizyjnego na miejsce 4 w 2008 r. Jest to imponujące i godne uwagi osiągnięcie. Axis pozostaje też największym dostawcą sprzętu do sieciowego nadzoru wizyjnego, biorąc pod uwagę globalny udział w rynku” – powiedział Alastair Hayfield, starszy analityk ds. badań rynkowych, IMS Research.

Axis Communications koncentruje się na profesjonalnym segmencie rynku sieciowego wideo, dostarczając rozwiązania dla klientów m.in. z sektora szkolnictwa, transportu i administracji publicznej. Według raportu IMS Research właśnie te sektory odnotują najszybszy wzrost rozwiązań sieciowego wideo w nadchodzących latach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu