Dagmara Dłużniewska Dziekanem MCA

Dagmara jest ekspertem w dziedzinie badań marketingowych, współprowadzi agencję badawczą Inquiry (http://www.inquiry.com.pl), a w MCA prowadzi zajęcia „W poszukiwaniu insightów konsumenckich”.Dagmara Dłużniewska o sobie:

W branży badawczej pracuję od 1992 roku – wtedy to trafiłam do firmy CAL Company Assistance. Najpierw zajmowałam się wprowadzaniem danych, potem zarządzaniem zespołem wprowadzającym dane. To były ciekawe czasy – wszyscy uczyliśmy się badań metodą prób i błędów :).

W 1998 roku pracowałam w dziale realizacji, gdzie zajmowałam się tworzeniem i kontrolą narzędzi badawczych, szkoleniami sieci ankieterskiej, kontrolą pracy ankieterów ale ciągle brakowało mi standardów mierzenia ich pracy. Dlatego stworzyłam wewnętrzny program kontroli pracy ankieterów.

W roku 1999 zostałam zaproszona do współpracy z największą na świecie agencją badań rynku ACNielsen. Objęłam tam stanowisko Consumer Research Field Manager a następnie opiekowałam się również działem Data Processing jako CR Operation manager.

Moim głównych zadaniem była dbałość o prawidłowość użytych metodologii, narzędzi badawczych oraz jakości badań przeprowadzanym w CR ACNielsen Polska.

Zajmowałam się budżetowaniem projektów oraz kontrolą nad budżetem działu Field i Data Processing.

Tam też miałam okazję współpracować z oddziałami firmy na całych świecie w zakresie badań międzynarodowych. Było to niezwykle pouczające doświadczenie.

Jednak w roku 2004 nadszedł znów czas zmian – i wybrałam ciekawsze wyzwanie: stworzenie od podstaw nowej agencji badań rynku w Polsce.

Wraz z moją obecną szefową, która jest również moim przyjacielem i mentorem, założyłyśmy firmę Inquiry Sp. z o.o. Praca w Inquiry pozwala rozwijać nam nasze własne pomysły, udoskonalać metodologie, tworzyć nowe metody. Ale najważniejsza jest dla nas atmosfera w pracy i zespół fantastycznych ludzi. Z nimi można „góry przenosić”, więc nie ma takich problemów badawczych, których nie można rozwiązać.

Badania to moja miłość. To styl życia. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z Wami moimi doświadczeniami.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu