Żabka wśród Liderów Informatyki

Firma Żabka Polska S.A. znalazła się w wąskim gronie nominowanych do tytułu Lidera Informatyki 2009. Konkurs od 13 lat organizuje prestiżowe czasopismo informatyczne – Computerworld, które co roku nagradza firmy wyróżniające się najlepszymi zastosowaniami biznesowymi rozwiązań IT.

1 Computerworld, Maciej Kląskała, Żabka– Nowoczesny i dostosowany do specyfiki firmy handlowej system IT, to jeden z kluczowych elementów decydujących o przewadze nad konkurencją. Z tego powodu w całej sieci sklepów Żabka intensywnie wdrażamy innowacje technologiczne, na najwyższym światowym poziomie. – mówi Maciej Kląskała– dyrektor departamentu informatyki Żabka Polska S.A.

Dzięki centralnemu zarządzaniu procesami IT w sieci Żabka możliwa jest efektywna implementacja najnowszych rozwiązań. W sklepach sieci Żabka uruchomiono m.in. platformę IT ZIELONE OKIENKO, umożliwiającą dokonywanie płatności za rachunki, doładowania telefonów komórkowych, płatności bezstykowe Paypass czy skorzystanie z usługi cashback – umożliwiającej podczas robienia zakupów wypłatę gotówki w sklepowej kasie.

Tegoroczne jury konkursu doceniło firmy wykazujące się doskonałą organizacją, innowacyjnością, kreatywnością w budowaniu wartości biznesowych opartych o rozwiązania IT oraz spójnością w strategii IT z biznesem. Lider Informatyki przyznawany jest w czterech kategoriach: finanse i bankowość, przemysł, handel i usługi, małe średnie przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu