XVII Międzynarodowa Wystawa ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE”

W piątek, 28 sierpnia, o godz. 11.00, w Centrum EXPO XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14), Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzy XVII Międzynarodową Wystawę ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE”.

W tych największych w Polsce targach roślin i ogrodów weźmie udział 270 wystawców z 9 krajów. Nowe rośliny, technologie i trendy w architekturze krajobrazu jak co roku przyciągną do Warszawy kilkunastotysięczną rzeszę zwiedzających. Hasło tegorocznej wystawy to „Ogród na fali”.

Centrum EXPO XXI w całości zawładną rośliny – iglaste i liściaste drzewa i krzewy, byliny, krzewinki, pnącza i ozdobne trawy i róże. Rośliny do małych i większych ogrodów czy parków wyeksponowane będą w formie kompozycji, miniaturowych ogrodów, barwnych dywanów czy kwitnących ścian. Podczas licznych pokazów ogrodniczych i florystycznych zwiedzający poznają rzadko spotykane gatunki roślin, podpatrzą jak je ze sobą komponować, będzie także okazja na uzyskanie porady specjalistów. Innym ciekawym elementem imprezy będzie wystawa kilkudziesięciu unikatowych drzewek bonsai oraz pokazy ich kształtowania. Kiermasz ogrodniczy zaoferuje wiele nowych, ciekawych roślin. Dla dzieci organizatorzy przygotowali program zabaw dla „małych ogrodników”, na który składają się warsztaty z sadzenia roślin, zabawy i konkursy plastyczne.

,,Ogród na fali” to nazwa miejskiego salonu ogrodowego, którego głównym motywem jest woda – gładką taflę rozbijają bloki nawierzchni i strumienie fontann. Kameralny plac z miejscami do siedzenia okalają rośliny – gęsty szpaler kilkuset kwitnących hortensji, strzyżonych cisów. Nad całością wnętrz górują kilkumetrowe wiązy.

Program szczegółowy oraz lista wystawców dostępne są na stronie internetowej www.zielentozycie.pl oraz w załącznikach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu