Przejdź do treści

Wielkie testowanie słownika online z pwn.pl sp. z o.o.

Tagi:

Firma pwn.pl sp. z o.o., rozwijając wachlarz swoich produktów, tworzy największy angielsko-polski, polsko-angielski słownik online. Chcąc zapewnić najwyższą jakość nowego narzędzia oraz przystosować je do potrzeb internautów, firma zaprasza osoby znające język angielski do wzięcia udziału w Beta testach słownika (http://slownik.translatica.pl). Każda uwaga jest cenną informacją, która pozwoli udoskonalić słownik i sprawi, że będzie on funkcjonalnym i łatwym w użyciu narzędziem pomocnym podczas pracy z językiem angielskim.

Słownik zawiera niezwykle obszerny zestaw słów i wyrażeń (po 250 tys. w każdym kierunku) oraz ponad milion tłumaczeń (pół miliona znaczeń angielskich i pół miliona znaczeń polskich). Liczba różnych form pochodnych sięga 2 milionów dla samego języka polskiego. Słownik pozwala na bardzo szybkie i łatwe uzyskanie tłumaczenia wyrazów. Wystarczy wpisać szukane słowo i bez wybierania kierunku tłumaczenia uzyskuje się najwłaściwszy przekład, zgodny z algorytmem wyszukiwania.

Słownik nie tłumaczy jedynie podanego wyrazu, ale również wskazuje wyrazy pokrewne, ich odmianę czy formę gramatyczną. Nie ma potrzeby sprowadzania słów odmienionych do ich formy podstawowej – słownik zrobi to za nas (można wpisać chociażby formę „mówiłem”). Za realizację powyższych zadań odpowiedzialny jest zaawansowany algorytm wyszukiwania a także nowoczesna technologia informatycznej analizy językowej, wykorzystywane w głównym mechanizmie słownika, ukryte za prostym interfejsem tego narzędzia.

W odróżnieniu od większości słowników internetowych, które są tylko elektronicznym odzwierciedleniem opracowań przeznaczonych pierwotnie do druku, nasz słownik został opracowany od podstaw z uwzględnieniem potrzeb wykorzystania w formie usługi internetowej i stanowi nowoczesną bazę lingwistyczną, a nie tradycyjny zbiór haseł.

Zapraszamy internautów do testowania słownika online i przesyłania opinii o jego wersji testowej.