Niepowtarzalne słoje

Struktura i słoje drewnianych podłóg Kolonial Gothic odróżniają się od produktów imitujących naturalne drewno. Niepowtarzalny układ słojów i silnie zarysowana faktura pozwalają zaplanować wystrój, który swoim charakterem nawiązywać może do miejsc i czasów, o których marzymy.

1 ESCO, Kolonial GothicW tradycyjnym meblarstwie i przy imitacjach zasadą stylistyki jest wywodząca się z klasyki symetria słojów. Współcześni designerzy doceniają w drewnie to, co unikatowe – panuje trend odrzucania powtarzalnej i sztucznej geometryczności na rzecz naturalności i stylu rustykalnego. Modne są podłogi postarzane ESCO – nie czas, ale najnowocześniejsze technologie sprawiają, że zamiast latami czekać, aż lśniący jak lustro parkiet nabierze patyny, można od razu położyć taki, który wygląda, jakby pamiętał jeszcze bujany fotel dziadków. Nieregularna powierzchnia oraz liczne wgłębienia dają oryginalny efekt kilkusetletniej podłogi, jednak postarzanie nie wpływa na obniżenie jakości i wytrzymałości drewna, a wręcz przeciwnie. Wyeksponowanie naturalnych skutków zużycia drewna sprawia, że wszelkie ślady użytkowania, na przykład zarysowania, są mniej widoczne. Któż bowiem odróżni te celowe od przypadkowych? Postarzana podłoga jest bardzo łatwo odnawialna. Zakazane jest jej cyklinowanie, ponieważ zabieg ten odsłoniłby nowe drewno i zniszczył pożądany efekt – wystarczy raz na jakiś czas przeprowadzić nieskomplikowaną konserwację podłogi bezbarwnym olejem. Z olejowania podłóg drewnianych wypływa jeszcze jedna zaleta – cechą desek starzonych jest ich kolorystyczne nasycenie. Konsekwencją nasycenia barwy jest to, że każdy wpadający przez okno promień światła dodatkowo podkreśla wyjątkowość podłogi.

Drewniane podłogi ESCO, w trosce o gwarancję najwyższej jakości, tworzone są ze starannie wyselekcjonowanego gatunku drewna dębowego, wysoko cenionego za swoją trwałość, twardość, sprężystość i piękno. Kolekcja Kolonial to natura poskromiona, efekt kompromisu pomiędzy silnie rustykalnym charakterem tworzonym przez głębokie bruzdy a wymaganiami, jakie stawiane są nowoczesnym podłogom – spójności powierzchni i wytrzymałości. Kolonial w odmianie Gothic to moc kawy, głęboko ukryta siła, naturalne piękno oraz zaczepny, niepowtarzalny rysunek słoi każdej deski.

www.podlogi-esco.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu