Komunikator na Gronie dla wszystkich

Od wczoraj wszyscy użytkownicy portalu społecznościowego Grono.net mogą swobodnie nawiązywać rozmowę ze znajomymi za pomocą komunikatora. Docelowo funkcja zastąpić ma dotychczasowy system shotów prywatnych działających obecnie na portalu.W czwartek o godzinie 13.15 dla wszystkich Gronowiczów uruchomiono nową funkcjonalność. Pozwala ona prowadzić rozmowy na Gronie, z przyjaciółmi online, bezpośrednio przez serwis. Komunikator umieszczono w lewym dolnym rogu strony. Na pasku mogą wyświetlać się okna konwersacyjne z kolejnymi osobami. W ciągu pierwszych 20 godzin od momentu uruchomienia funkcji userzy przesłali za jej pośrednictwem 154 tysiące wiadomości.

– Nowo wprowadzona funkcjonalno docelowo ma zastąpić stosowany system shoutów (dymków), czyli niewielkich wiadomości tekstowych, wyświetlających się podczas przeglądania Grona. Chat, w porównaniu z dymkami, działa dużo szybciej i jest znacznie wygodniejszy dla użytkowników – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Chat umożliwia userom ustawianie 3 różnych statusów: widoczny – user widzi swoich znajomych i sam jest dla nich widoczny, ukryty – user jest niewidoczny dla znajomych, ale ich widzi. W tym trybie ma możliwość rozmowy z dowolną osobą. Ostatni status to wyłączony – user nie widzi zalogowanych znajomych, nie może prowadzić z nimi rozmowy oraz sam widnieje jako osoba niezalogowana.

– W ramach prowadzenia komunikatora planujemy uruchomienie na Gronie kolejnych funkcji. Będą to powiadomienia, które zastąpić mają dymki prywatne i publiczne. Obecnie testowane są przez naszych Beta Testerów. Chcemy także umożliwić Gronowiczom prowadzenie rozmowy z dowolnie wybranym użytkownikiem serwisu, nie tylko ze znajomymi – dodaje Wojtek Sobczuk.

Nowa funkcjonalność sprawdzana była przez kilka tygodni przez Beta Testerów. Następnie uruchomiono ją dla wybranych Gronowiczów, tak zwanych Gronowładnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu