Komunikator na Gronie dla wszystkich

przez | 28/08/2009

Od wczoraj wszyscy użytkownicy portalu społecznościowego Grono.net mogą swobodnie nawiązywać rozmowę ze znajomymi za pomocą komunikatora. Docelowo funkcja zastąpić ma dotychczasowy system shotów prywatnych działających obecnie na portalu.W czwartek o godzinie 13.15 dla wszystkich Gronowiczów uruchomiono nową funkcjonalność. Pozwala ona prowadzić rozmowy na Gronie, z przyjaciółmi online, bezpośrednio przez serwis. Komunikator umieszczono w lewym dolnym rogu strony. Na pasku mogą wyświetlać się okna konwersacyjne z kolejnymi osobami. W ciągu pierwszych 20 godzin od momentu uruchomienia funkcji userzy przesłali za jej pośrednictwem 154 tysiące wiadomości.

– Nowo wprowadzona funkcjonalno docelowo ma zastąpić stosowany system shoutów (dymków), czyli niewielkich wiadomości tekstowych, wyświetlających się podczas przeglądania Grona. Chat, w porównaniu z dymkami, działa dużo szybciej i jest znacznie wygodniejszy dla użytkowników – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Chat umożliwia userom ustawianie 3 różnych statusów: widoczny – user widzi swoich znajomych i sam jest dla nich widoczny, ukryty – user jest niewidoczny dla znajomych, ale ich widzi. W tym trybie ma możliwość rozmowy z dowolną osobą. Ostatni status to wyłączony – user nie widzi zalogowanych znajomych, nie może prowadzić z nimi rozmowy oraz sam widnieje jako osoba niezalogowana.

– W ramach prowadzenia komunikatora planujemy uruchomienie na Gronie kolejnych funkcji. Będą to powiadomienia, które zastąpić mają dymki prywatne i publiczne. Obecnie testowane są przez naszych Beta Testerów. Chcemy także umożliwić Gronowiczom prowadzenie rozmowy z dowolnie wybranym użytkownikiem serwisu, nie tylko ze znajomymi – dodaje Wojtek Sobczuk.

Nowa funkcjonalność sprawdzana była przez kilka tygodni przez Beta Testerów. Następnie uruchomiono ją dla wybranych Gronowiczów, tak zwanych Gronowładnych.