DPD Polska wspiera Polską Akcję Humanitarną

Od czerwca 2009 roku DPD Polska wspiera Polską Akcję Humanitarną i jej Pajacyka, przewożąc charytatywnie dokumenty i materiały między lokalnymi oddziałami oraz do ośrodków objętych akcją.

Obie organizacje od lat niosą pomoc potrzebującym. DPD od pięciu już lat organizuje akcję Noworoczna Paczka, kwestuje podczas firmowych imprez integracyjnych, obsługuje charytatywnie instytucje i firmy niosące pomoc.

„Inicjatywy społeczne są szczególnie cenne w takich czasach, jak dzisiejsze. Nie możemy pozwolić na to, żeby ich ciężar odczuli najmłodsi. Radość i spokój na ich buziach są dla nas wszystkich wspaniałą nagrodą.” – Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska. „PAH to rzetelna organizacja od lat pomagająca dzieciom poszkodowanym przez los. Wspieramy ich z radością.”

Polska Akcja Humanitarna jest organizacją pozarządową, która powstała w 1992 roku. Pomaga ludziom w sytuacjach kryzysowych w kraju i zagranicą. W 1996 roku PAH rozpoczęła finansowanie ciepłych posiłków dla dzieci w Bieszczadach. Dwa lata później PAH rozszerzyła swoje działania na całą Polskę. Wówczas narodził się ogólnopolski program dożywiania dzieci „Pajacyk”. Od tego czasu PAH ufundowała ponad 10 milionów posiłków.

DPD Polska jest firmą kurierską świadczącą usługi z zakresu TSL (transport, spedycja, logistyka). Na rynku działa od 1991 roku. Świadczy usługi krajowe i międzynarodowe. Obecnie DPD Polska posiada 50 oddziałów w całej Polsce, ponad 4000 pracowników i współpracowników oraz flotę 2685 pojazdów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu