W Rajdowym Pucharze Polski pora na szutry! Inter-JAR przed 33. Rajdem Kormoran

Już tylko kilka dni dzieli nas od 33. Rajdu Kormoran, kolejnej rundy Rajdowego Pucharu Polski. Nie bez powodu jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w całym kalendarzu. Wszystko za sprawą szutrowych tras, które w poprzednich latach zdecydowanie przypadły do gustu zawodnikom. W tym roku organizatorzy Rajdu Kormoran przygotowali osiem odcinków specjalnych podzielonych na dwie pętle, o łącznej długości 85 kilometrów.

Start w Rajdzie Kormoran zapowiedziały 52 załogi, w tym dziesięciu gości z RSMP, którzy potraktują udział w tej imprezie jako trening przed Rajdem Orlen. Na liście zgłoszeń znalazły się 42 zespoły z Rajdowego Pucharu Polski, a więc zdecydowanie mniej niż podczas poprzednich rund. Nie zabraknie jednak licznej klasy A7, która już tradycyjnie będzie najmocniej obsadzona. Zgłosiło się w niej 11 załóg, między innymi Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska w Hondzie Civic Type-R, wystawianej przez bielski Inter-JAR. Reprezentanci Tedex SUPREMIS Rally Team po raz pierwszy wystartują nową rajdówką na szutrze, ale mimo to liczą na wysoką lokatę i zdobycie kolejnych, cennych punktów.

Tylko trzy załogi zgłosiły się w klasie N3, będącej zwykle obsadzoną równie mocno co A7. Wojciech Chuchała i Damian Syty zapowiadają więc walkę w klasyfikacji generalnej. W Rzeszowie udowodnili bowiem, że nie są bez szans wobec rywali w mocniejszych rajdówkach. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pewne zwycięstwo w klasie N3 w Rajdzie Rzeszowskim to zdecydowanie największy sukces tej załogi, która zdobywa w tym sezonie pierwsze doświadczenia w Rajdowym Pucharze Polski. Zawodnicy Silverpants Teamu liczą na dobry wynik i świetną zabawę także podczas tego rajdu!

Zawodników oraz cały zespół Inter-JAR wspierają: Tedex, SUPREMIS, Inter-JAR Hurtownia BHP, MolySlip, Ulter, Emal-Cer, Darpin oraz Peugeot Magurka. Naszym sponsorom dziękujemy za zaufanie, a kibiców zachęcamy do dopingowania nas na szutrowych oesach Rajdu Kormoran. Zapraszamy także do śledzenia nowości na naszej stronie internetowej: www.inter-jar.pl!

Paweł Hankiewicz: W Rzeszowie nie powtórzyliśmy zeszłorocznego wyniku, ale było naprawdę blisko. Wygrane oesy pokazały, że coraz lepiej czujemy naszą Hondę. Teraz czekają nas testy przed Kormoranem, jedyną szutrową rundą w tym sezonie. Chcemy się naprawdę dobrze do niego przygotować i powalczyć o zwycięstwo. W Kormoranie startowaliśmy już w sezonie 2007, jeszcze Oplem Astrą i bardzo dobrze wspominamy te trasy.

Jarosław Dąbrowski: Już w najbliższy weekend zamiast naszego rodzinnego Rajdu Wisły (odwołany z powodu kryzysu), wybieramy się na drugi koniec Polski na Rajd Kormoran. Po zakończeniu Rajdu Rzeszowskiego od razu wzięliśmy się do przebudowy dwóch samochodów, czyli Hondy Pawła Hankiewicza i Agnieszki Wierzchowskiej i Peugeota Wojtka Chuchały i Damiana Sytego. Szybki przegląd zespołów napędowych, zmiana zawieszeń, zmiana hamulców, zmiany ustawień geometrii kół i obudowanie i zabezpieczenie prawie wszystkich elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu. Jednym słowem pracy było wiele, a czasu jak na lekarstwo.

Przed samym rajdem zaplanowaliśmy jeszcze kilkanaście kilometrów testowych, dla sprawdzenia ustawień samochodów. Dla Pawła i Agnieszki to któryś z kolejnych rajdów szutrowych, ale Wojtek i Damian zaliczą pierwsze dotarcie na luźnych nawierzchniach. Oczywiście jako cały zespół trzymamy mocno kciuki za obie nasze załogi i życzymy im udanego rajdu, udanego debiutu i co najważniejsze mety. Sympatyków tego sportu serdecznie zapraszamy na oesy i strefę serwisową!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu