Systemy monitoringu IP od D-Linka

Firma D-Link, znany producent urządzeń sieciowych, rozpoczyna ekspansję na rynku monitoringu IP. W sprzedaży pojawił się już pierwszy zestaw kamer: DCS-3110, DCS-6110, DCS-3415 oraz serwery wideo (NVR): DNS-726-4, DNS-722-4. DCS-3110Oferta przeznaczona jest dla rynku MSP, szkół, administracji publicznej i innych instytucji planujących wdrożenie systemów wspierających zarządzanie bezpieczeństwem.

Monitoring IP to rozwijający się od lat 90-tych system powstały w oparciu o transmisję danych w sieci Ethernet. Stosowane w Monitoringu IP kamery cyfrowe wykorzystują protokół internetowy IP do przekazywania obrazów i sygnałów kontrolnych. Zespół kamer połączony z serwerem NVR tworzy zintegrowany system monitoringowy.

– Z obserwacji rynku monitoringu IP wynika, że globalna sprzedaż kamer rośnie systematycznie od kilku lat. Według prognoz już od tego roku rozwiązania monitoringu IP będą systematycznie wypierać z rynku systemy CCTV. W roku 2011 monitoring oparty na protokole IP będzie bardziej popularny niż systemy analogowe. Na tym dynamicznie rozwijającym się rynku D-Link zamierza odgrywać jedną z głównych ról. Dla naszej firmy nie jest to nowa technologia. D-Link od wielu lat rozwija rozwiązania monitoringu IP dla użytkowników indywidualnych i segmentu SoHo. Bazując na naszym doświadczeniu związanym również z transmisją danych w sieciach IP zamierzamy dostarczyć klientom instytucjonalnym doskonałe technologicznie rozwiązania wspierające zarządzanie bezpieczeństwem – tłumaczy Michał Derdzikowski, dyrektor polskiego działu firmy D-Link.

DCS-6110_insidePrzewaga Monitoringu IP nad tradycyjnymi rozwiązaniami CCTV polega przede wszystkim na cyfryzacji całego procesu rejestracji, zapisu, przetwarzania i przechowywania danych. Systemy IP oferują zaawansowane funkcje wyszukiwania materiałów wideo, trwały i odporny na uszkodzenia obraz, większą pojemność pamięci, możliwości kompresji oraz zdolność równoczesnego nagrywania i odtwarzania danych.

Firma D-Link wprowadziła już na rynek pierwsze modele sprzętu do monitoringu IP, wspierającego zarządzanie bezpieczeństwem firm, osób i mienia. Zaletą produktów D-Linka jest niemal nieograniczona pamięć masowa do przechowywania obrazów i plików wideo, zależna jedynie od pojemności dostępnych na rynku dysków twardych, niskie koszty eksploatacji, łatwa dystrybucja obrazów oraz możliwość skalowania systemów na potrzeby każdego wdrożenia.

Obecnie na polskim rynku dostępne są kamery sieciowe:

DCS-3110, DCS-6110, DCS-3415 oraz sieciowe nagrywarki wideo (NVR): DNS-726-4, DNS-722-4.

Kamery sieciowe:

DCS-3110

Przeznaczona do profesjonalnego monitoringu kamera sieciowa z funkcją Power over Ethernet (PoE). Umożliwia m.in. monitoring nocny, strumieniową transmisję obrazu do kilku stanowisk jednocześnie (w tym na urządzenia mobilne) oraz bezpośrednią rejestrację obrazu w sieciowej pamięci masowej.

DCS-6110

Kamera z regulowanym polem widzenia i możliwością zainstalowania na dowolnej powierzchni (np. na suficie lub ścianie). Ponadto, kamera DCS-6110 umożliwia przesyłanie obrazu i dźwięku do urządzenia mobilnego w technologii 3G, co pozwala śledzić transmisję na żywo na telefonie komórkowym lub palmtopie z dowolnego miejsca objętego zasięgiem sieci komórkowej.

DCS-3415

Kamera wyposażona jest w obiektyw SONY f1,4-f3,0, 0,38 lux (18x zoom optyczny) i zapewnia doskonały obraz nawet przy słabym oświetleniu. Umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych (złącza wejścia i wyjścia), które zapewniają np. uruchamianie alarmów i powiadomień lub wymuszenie nagrywania obrazu.

Nagrywarki wideo (Network Video Recorders):

DNS-726-4 i DNS-722-4

Kompleksowe rozwiązania do wyświetlania, przechowywania i wyszukiwania danych w formacie wideo, generowanych przez kamery internetowe, a także do zarządzania obrazami. Urządzenia NVR wyposażone są w wiele funkcji wspomagających proces monitorowania. Dla bezpieczeństwa zapisu nagrywarki tworzą automatyczne kopie zapasowe na zdublowanych dyskach przy użyciu technologii RAID 1.

Jeszcze w tym roku D-Link wprowadzi na rynek kolejne modele urządzeń monitoringowych, m.in. szybkie, kopułkowe kamery obrotowe oraz kamery umożliwiające rejestrację obrazu w całkowitej ciemności.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu