Coraz lepsza sytuacja w gospodarce, więcej użytkowników portali

Coraz lepsza sytuacja na rynkach i w gospodarce odzwierciedla się w dynamicznie rosnącej liczbie użytkowników portali finansowych. Z serwisów Grupy Money.pl korzysta już ponad 4,2 mln unikalnych użytkowników, co daje jej 14. miejsce w zestawieniu Top 20 największych portali internetowych w naszym kraju.

– Polacy na nowo zaczynają interesować się inwestowaniem oraz produktami i usługami finansowymi. Inwestujemy z powrotem w fundusze oraz akcje. Znowu rośnie zapotrzebowanie na informację finansową – mówi Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

Portal finansowy Money.pl istnieje od 2000 roku i jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nowe treści oraz narzędzia. Dziś jest to internetowa gazeta dla każdego, kto potrzebuje informacji związanych z finansami, prawem, pracą, nieruchomościami, biznesem oraz polityką.

W latach 2007-2009 spółka Money.pl rozpoczęła iwestowanie, tworząc Grupę Kapitałową Money.pl oraz integrując posiadane serwisy w sieć Money.pl Business Network. W jej skład wchodzą: Money.pl, e-Prawnik.pl, Favore.pl, Interaktywnie.com, MyStock.pl, iWoman.pl, Blogvertising.pl, iBroker.pl, Zixo.pl i BusinessClick.com. Przychody spółki w roku 2008 osiągnęły poziom blisko 20 mln zł.

Już w majowym zestawieniu badania Megapanel PBI/Gemius Grupa Money.pl przekroczyła 4 mln użytkowników. W czerwcowym odnotowano 4 276 992 użytkowników i 53 876 659 odsłon.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu