Asmax NAS-Print serwer – sieciowy mini kombajn wielu możliwości

Asmax prezentuje jedno z najmniejszych rozwiązań w technologii NAS (Network Attache Storage) – Asmax NAS-Print serwer. To niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku, a także posiada wbudowanego klienta BitTorrent.ASMAX_NAS-Print_serwer_1Nowe urządzenie sieciowe producenta Asmax spełni wymagania każdego użytkownika, który potrzebuje wielofunkcyjnego, a przy tym niedrogiego rozwiązania typu NAS. Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców – za pośrednictwem sieci Internet. W tym wypadku trzeba jedynie przydzielić wybranym osobom odpowiednie uprawnienia wraz z loginem i hasłem.

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku, co może być szczególnie użyteczną funkcją w każdej firmie. Dzięki temu – w ramach sieci lokalnej – wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików: muzycznych, video i innych. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na szybkie ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer.

„Wszystkie te funkcjonalności, producent Asmax zamknął w zgrabnej, poręcznej i bardzo niewielkiej obudowie. Mimo tak niepozornych wymiarów, urządzenie potrafi naprawdę wiele – może obsłużyć dyski twarde o pojemności nawet 1,5 TB danych. Jest idealne dla każdego użytkownika domowego, który aktywnie korzysta z multimediów, ale może być też bardzo użyteczne w firmie, umożliwiając współdzielenie plików czy korzystanie z drukarki sieciowej. Co ciekawe, nawet zwykła pamięć USB noszona w portfelu czy przy kluczach, w połączeniu z nowym urządzeniem NAS od Asmaxa, może stać się centrum przechowywania i udostępniania wybranym użytkownikom wielu naszych danych” – mówi Marcin Kołpak, manager produktów Asmax w Veracomp.

Asmax NAS-Print serwer posiada łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z routerem lub switchem. Jego wymiary to 70x32x24 mm (długość/szerokość/wysokość), a waga wnosi jedynie 130g. Jest zgodny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi. W pudełku – oprócz urządzenia – znajduje się również kabel ethernetowy, zasilacz, instrukcja obsługi w języku polskim oraz płyta CD z niezbędnymi sterownikami. Dodatkowo pod adresem: ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/NAS-Print/ znajduje się lista kompatybilnych drukarek z Asmax NAS-Print serwer, a także obszerna instrukcja obsługi.

Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata, a sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 189 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu