Video e-learning innowacyjną metodą nauki języków obcych

Od września rusza pierwsza w Polsce platforma szkoleniowa umożliwiająca interaktywną naukę języka angielskiego za pośrednictwem Internetu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszego społeczeństwa twórcy serwisu stworzyli możliwość interaktywnej nauki z wykorzystaniem przekazu video. Bez wychodzenia z domu użytkownicy serwisu mają szanse uczestniczyć w „wirtualnych zajęciach” – dzięki podłączeniu do Internetu, zainstalowaniu bezpłatnego komunikatora, słuchawkom i kamerze.

Uczestnictwo w kursie umożliwia dostęp do prezentacji multimedialnych, plików audio i video, testów, a także stały kontakt z lektorem. Użytkownicy mają również możliwość kontaktowania się między sobą w ramach grupy na żywo. System dobiera ich pod względem poziomu zaawansowania oraz dostępności czasowej.

Każdy poziom trwa osiem miesięcy i składa się z ośmiu modułów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a jedna lekcja trwa 80 minut. Po zakończonym kursie uczestnicy otrzymują certyfikaty.

„Stworzyliśmy ten serwis z myślą o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach w szkołach językowych. Dzięki zastosowanej technologii uczestnicy mają możliwość udział w zajęciach na żywo, nie ruszając się sprzed swojego komputera. Mogą to robić w domu, w pracy czy podczas podróży.” – mówi Andrzej Jadaś, pomysłodawca i twórca projektu realizowanego w ramach szkoły języków obcych Merkury z Wrocławia.

W kursach mogą uczestniczyć zarówno osoby prywatne jak i instytucje, dla których oferta jest przygotowywana indywidualnie i dostosowywana jest każdorazowo do ich potrzeb.

W przyszłości będzie dostępna również nauka innych języków.

Więcej informacji na stronie www.merkury.biz.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu