Program SUSE Appliance: przez miesiąc przygotowano 28 tys. urządzeń

Po uruchomieniu programu SUSE Appliance przez pierwszy tydzień co minutę składany był kolejny wniosek o rejestrację w programieNovell poinformował o znacznym zainteresowaniu programem SUSE Appliance, pierwszym kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym dostawcom oprogramowania szybkie tworzenie, aktualizowanie, konfigurowanie i wprowadzanie na rynek objętych pełnym wsparciem technicznym urządzeń programowych i wirtualnych. Urządzenia takie rewolucjonizują sposób, w jaki niezależni dostawcy wprowadzają oprogramowanie na rynek, upraszczając proces jego wdrażania i konfigurowania, a także eliminują nieprzewidziane koszty i ułatwiają proces sprzedaży.

Od uruchomienia programu SUSE Appliance przed miesiącem, swój udział w nim zarejestrowało ponad dwa tysiące niezależnych dostawców oprogramowania, zaś tysiące osób zarejestrowało się jako użytkownicy SUSE Studio Online – udostępnianego w ramach programu bezpłatnego narzędzia internetowego, pozwalającego w ciągu minut tworzyć kompletne urządzenia programowe. SUSE Studio Online umożliwia masowe dostosowywanie do konkretnych potrzeb, pozwalając dostawcom oprogramowania budować objęte pełnym wsparciem Novella unikalne konfiguracje systemów. Program SUSE Appliance umożliwia dostawcom oprogramowania tworzenie zintegrowanych pakietów dla konkretnych aplikacji i ich łatwe wdrażanie w środowiskach fizycznych, wirtualnych oraz architekturach typu cloud.

Ogromne zainteresowanie branży rozwiązaniem SUSE Studio Online od momentu jego udostępnienia 28 lipca 2009 ilustrują następujące liczby:

  • 20 tys. wniosków o nowe konta, zarejestrowanych w ciągu pierwszego miesiąca działania programu; w pierwszym tygodniu po uruchomieniu programu wnioski spływały częściej niż co minutę
  • 28 tys. stworzonych urządzeń
  • 13 tys. urządzeń przetestowanych za pomocą nowatorskiej funkcji testowej wbudowanej w SUSE Studio
  • Ponad 27 tys. kont utworzonych od uruchomienia programu beta cztery miesiące temu.

„Program SUSE Appliance realizuje naszą obietnicę transformacji sposobu dostarczania oprogramowania klientom przez niezależnych dostawców” – mówi Markus Rex, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Open Platform Solutions w firmie Novell. „Jesteśmy pod wrażeniem entuzjastycznego przyjęcia SUSE Studio Online przez twórców i niezależnych dostawców oprogramowania, partnerów z kanału sprzedaży i klientów. Program SUSE Appliance radykalnie zmieni sposób wdrażania oprogramowania, znacznie ułatwiając tworzenie, zarządzanie i sprzedawanie urządzeń programowych, co wpłynie też na wzrost zadowolenia klientów.”

Dostępność

SUSE Studio Online to bezpłatna usługa dostępna pod adresem www.susestudio.com. SUSE Appliance Toolkit – pakiet narzędzi wyposażony w możliwości zarządzania aktualizacjami, dostępem i konfiguracją – zostanie udostępniony jeszcze w tym roku, jednak zapoznać się z nim można już teraz, odwiedzając witrynę www.novell.com/suseappliancepresskit, gdzie można również znaleźć więcej informacji o programie SUSE Appliance.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu