Nowe możliwości audiokonferencji w systemie Interactive Intelligence

Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, wprowadził na rynek nową wersję aplikacji Interaction Conference™ 3.0, która do dotychczasowych możliwości audiokonferencji dodaje planowanie połączeń, nagrywanie i tworzenie raportów.Interaction Conference™ umożliwia planowanie i nagrywanie jednorazowych bądź powtarzających się audiokonferencji bez użycia specjalistycznego sprzętu i oprogramowania. Zapewnia także pełną kontrolę nad uczestnikami spotkania dzięki funkcjom przełączania ich w tryb oczekiwania, wyciszenia i odłączania. Moduł został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu kosztów, podniesieniu elastyczności i ułatwieniu obsługi audiokonferencji.

„Dzięki aplikacji Interaction Conference™ firma może prowadzić audiokonferencje z dowolną ilością osób, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych dostawców usług konferencyjnych” – powiedział dr Donald E. Brown, założyciel i prezes Interactive Intelligence. – „Podstawowe korzyści z naszego rozwiązania to brak naliczania opłat za minuty, możliwość planowania konferencji w dowolnym dniu i dowolnej godzinie, a także prosta obsługa dzięki automatycznemu importowaniu numerów i kodów PIN z danych zapisanych w Outlooku.”

Aplikacja posiada wbudowaną, bezpłatną wtyczkę do programu Microsoft Outlook, pozwalającą na planowanie połączeń konferencyjnych bezpośrednio z poziomu wezwania na spotkanie w programie Outlook. Numery połączeń konferencyjnych i kody PIN są generowane automatycznie i wysyłane razem z zaproszeniami.

Administratorom konferencji narzędzie Interaction Conference™ umożliwia monitoring wszystkich aktywnych konferencji, a także poziom wykorzystanych i dostępnych zasobów. Narzędzia administracyjne dostępne przez przeglądarkę pozwalają generować rozliczenia dla działów, grup i poszczególnych użytkowników.

Moduł powstał na bazie stworzonej przez Interactive Intelligence platformy IP do komunikacji biznesowej. Może być wykorzystywany zarówno samodzielnie, jak również jako jedno z narzędzi w ramach oferowanego przez firmę kompleksowego pakietu do komunikacji IP. Cena modułu jest obliczana na podstawie kosztów licencji na jeden serwer. System oferuje nieograniczoną skalowalność uzależnioną od liczby portów. Produkt skierowany jest dla średnich i dużych przedsiębiorstw, także tych, które zatrudniają użytkowników mobilnych i zdalnych, lub prowadzą działalność na całym świecie.

Oprogramowanie Interaction Conference™ jest już dostępne za pośrednictwem sieci około 300 dystrybutorów Interactive Intelligence na całym świecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu