Józef Stasik nowym Prezesem Spółki MEDIQA

SIGNAL IDUNA wiodąca grupa ubezpieczeniowa, posiadająca ponad 100 – letnią tradycję i doświadczenie na rynku niemieckim, mianowała Józefa Stasika na stanowisko Prezesa oraz Dyrektora Zarządzającego Spółki MEDIQA.

Spółka MEDIQA odpowiada przede wszystkim za zarządzanie siecią medyczną. Nowy Prezes będzie zajmować się między innymi się realizacją strategii i celów postawionych przed MEDIQA.

Józef Stasik przychodzi do MEDIQA z Ferring Pharmaceuticals Polska, gdzie pełnił obowiązki dyrektora zarządzającego. Wcześniej zdobywał doświadczenie w Laboratoires Fournier Polska oraz AKZO Pharma Organon Polska. Posiada głęboką wiedzę w zakresie zarządzania i tworzenia od podstaw kluczowych obszarów w firmie.

„Przyjście do MEDIQA wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale również wyzwaniem” – komentuje swoją nominację Józef Stasik. „Mam zamiar efektywnie realizować cele spółki, a także zarządzać oraz kontrolować sieci ambulatoryjne i szpitalne MEDIQA” – dodaje nowy Prezes Spółki.

Po ukończeniu Akademii Medycznej w Warszawie, Józef Stasik pracował w zawodzie przez okres 4 lat. Następnie uzyskał MBA na University of Illinois (USA) i rozpoczął działalność w sektorze biznesu medycznego. Włada 4 językami, w tym angielskim i rosyjskim płynnie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu