Iomega poszerza kanał dystrybucji

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), lider w dziedzinie rozwiązań w zakresie przechowywania danych oraz bezpieczeństwa sieci na rynku SOHO, poinformowała o podpisaniu umowy z nowym dystrybutorem – AB SA.

Wrocławska spółka, notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki współpracy z AB SA poszerzony zostanie kanał partnerski Iomega o nowych resellerów, a małe i średnie firmy będą miały łatwiejszy dostęp do innowacyjnych i niezawodnych produktów marki Iomega. Już od 10 września AB SA wprowadzi do oferty pełną gamę urządzeń Iomega, od produktów konsumenckich po ofertę przeznaczoną na rynek SMB.

„Polska jest dla firmy Iomega jednym z najważniejszych rynków w Europie, dlatego rzeczą naturalną była konieczność zwiększenia zaangażowania na tym rynku.” – powiedział Robert Grzyb, National Key Account Manager w firmie Iomega. „Współpraca z AB SA to ważny krok w kierunku budowy skutecznego kanału dystrybucyjnego i dotarcia do jak największej liczby użytkowników z naszymi innowacyjnymi produktami.”

„Cieszymy się z podpisania umowy dystrybucyjnej pełnego portfolio naszych produktów z firmą AB SA. Poszukiwaliśmy partnera, który posiada duże doświadczenie we współpracy z resellerami IT i uznaliśmy, że to firma AB SA najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Mamy nadzieję na owocną współpracę w procesie wprowadzania marki Iomega na rynek polski.” – powiedział Carsten Schneider, Regional Manager Central Eastern Europe, Iomega.

„Oferta firmy Iomega uzupełnia nasze bogate portfolio produktów przeznaczonych zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firm z sektora MSP. Uważamy, że rozwiązania do ochrony danych elektronicznych, w czasach kiedy większość informacji jest przechowywana właśnie w tej formie, ma duży potencjał sprzedaży w nadchodzących latach. Dzięki współpracy z firmą Iomega możemy zaoferować naszym klientom kompleksowe rozwiązania gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa.” – komentuje Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy – Członek Zarządu, AB SA.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu