Carlsberg Polska – Harnaś mocne – brązowy medal „Chmielaki Krasnostawskie”

  • by

Nowy wariant marki Harnaś z portfela Carlsberg Polska, Harnaś Mocne, został nagrodzony brązowym medalem w Ogólnopolskim Konsumenckim Konkursie Piw ”Chmielaki Krasnostawskie 2009”, w kategorii piwa jasne pełne mocne, o zawartości ekstraktu w brzeczce powyżej 14,1 ºBlg. Tym samym Harnaś Mocne, który zadebiutował na rynku dopiero w sierpniu tego roku, już zdobył swój pierwszy medal potwierdzający jego jakość i smak, przyznany przez konsumentów oceniających piwa podczas „Chmielaków Krasnostawskich”.

Konkurs piwny Chmielaki Krasnostawskie to największa tego typu impreza w Polsce i druga po Oktoberfest w skali Europy. W konkursie udział wzięła rekordowa liczba piwnych marek z browarów z całej Polski: aż 120. W składzie komisji oceniającej piwa znaleźli się przede wszystkim konsumenci nie mający związku z branżą piwną, jak i przedstawiciele branży. Jury oceniało smaki piwa na podstawie tzw. „ślepych testów”, podczas których członkowie komisji otrzymywali anonimowe próbki piwa, znając jedynie kategorię w jakiej są one oceniane.

„Jesteśmy dumni, że nowy wariant Harnasia – Harnaś Mocne, dopiero debiutujący na rynku, został doceniony przez najważniejszą dla nas grupę -konsumentów. To doskonałe potwierdzenie jakości tego piwa, a jednocześnie ukoronowanie naszych starań w stworzeniu unikalnego mocnego wariantu piwa, o charakterystycznym, głębokim smaku. Wierzymy, że Harnaś Mocne będzie zdobywał coraz większe grono lojalnych konsumentów, ceniących wyrazisty smak tego piwa” – mówi Jacek Stefaniak, Senior Brand Manager marki Harnaś.

„Chmielaki Krasnostawskie” – wielkie dożynki chmielowe i święto piwa – to impreza, która nie ma sobie równych w Polsce. Określana często mianem „Polskiego Oktoberfest”, organizowana w polskim zagłębiu chmielowym Krasnegostawu, od ponad 40 lat przyciąga wielbicieli piwa z całej Polski i z zagranicy. Pozwala spróbować znawcom i smakoszom złocistego trunku wielu jego rodzajów i marek.

Celebracja święta odbywa się na ulicach miasta, przez które co roku przechodzi barwny korowód chmielakowy, organizowane są także liczne koncerty – w tym roku na scenie zagrali m.in.: Perfect, Combi, Bayer Full; międzynarodowy przegląd kapel ludowych, pokazy rzemiosł, mnóstwo konkursów i zabaw. Podczas „Chmielaków” organizowane są także Sesje Chmielarsko – Piwowarskie, które są okazją do spotkań ekspertów i wymiany doświadczeń oraz prestiżowy Ogólnopolski Konsumencki Konkurs Piw.

Konsumencki konkurs piw organizowany jest przez Urząd Miasta Krasnystaw we współpracy z Towarzystwem Promocji Kultury Piwa „Bractwo Piwne” – członkiem Europejskiej Unii Konsumentów Piwa.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu