Buggykiting na największej plaży Europy

W dniach od 1 do 8 sierpnia 2009 czternastoosobowa grupa kursantów i pasjonatów buggykitingu przebywała na wyjeździe integracyjnym na duńskiej wyspie Romo, zorganizowanym przez Buggykiting.pl

Tegoroczne, idealne warunki atmosferyczne pozwoliły na doszkolenie technik jazdy, nauczenie się nowych tricków przez zaawansowanych pilotów oraz na bardzo szybkie postępy w nauce przez nowych uczestników. Temperatura powietrza w ciągu dnia dochodziła do 35 stopni, a siła wiatru wahała się pomiędzy 3 a 7 stopni w skali Beauforta. Należy dodać, iż plaża Romo jest plażą odpływową, czyli podczas tygodniowego pobytu na wyspie zawsze można było zaobserwować przypływ zalewający teren, po którym jeżdżą buggy i jachty lądowe. W tym roku przez siedem dni plaża była idealnie wysuszona, co spowodowało obecność wielu międzynarodowych załóg trenujących do Mistrzostw Europy w buggykitingu, które odbędą się we wrześniu w niemieckiej miejscowości Sankt Peter Ording.

Ten widok zapierał dech w piersiach. Wyobraźcie sobie pięć buggy na kołach „bigfoot”, każdy z nich napędzany latawcem o wielkości 10-12 metrów, jadących w odległości pół metra od siebie, jeden za drugim, przy prędkości dochodzącej do 100km/h!

Tak wyglądają przygotowania do regat. Zawodnicy oswajają się z prędkością, jazdą „koło w koło” i pilotowaniem latawca w grupie kilku buggy – powiedział Max Makowski z Buggykiting.pl

Wyjazdy na duńską wyspę Romo połączone z uprawianiem buggykitingu to idealny sposób na spędzenie nietypowego urlopu z dozowaną samodzielnie dawką adrenaliny. To także połączenie niezwykle aktywnego wypoczynku z poznaniem sportu, który w krajach Europy Zachodniej uprawiany jest przez całe rodziny.

Z tym sportem i instruktorami będzie można spotkać się już w najbliższą sobotę 29 sierpnia podczas DOWNHILL eXsports & Music Festiwal nad jeziorem Miedwie k/Szczecina.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu