BenQ prezentuje MK2442 LCD TV 25,6 calowy ekran o rozdzielczości full HD (1920×1080), kontrast 10.000:1, czas reakcji 5ms

BenQ poinformował, o wprowadzeniu na polski rynek nowego modelu – uniwersalnego monitora i odbiornika TV w jednym urządzeniu – BenQ MK2442.Debiut BenQ MK2442 o przekątnej obrazu 25,6 cala to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie na monitory komputerowe o dużej przekątnej obrazu, a z drugiej strony, na rosnące zainteresowanie coraz liczniejszej grupy użytkowników, urządzeniami oferującymi jednocześnie wysokiej klasy obraz TV. Oczekiwaniem odbiorców jest płaski ekran TV, który ponadto oferuje nie tylko wyjątkową jakość obrazu, ale także jest dostępny w atrakcyjnej cenie rynkowej.

Według raportu analitycznego firmy DisplaySearch’s rynek odbiorców zintegrowanych odbiorników LCD: monitor + TV szybko rośnie. Ponad 40% użytkowników domowych w Europie Środkowej i Wschodniej, Azji i Ameryce Południowej nadal korzysta z tradycyjnych odbiorników TV opartych o technologię kineskopową (badanie za rok 2008).

Wprowadzenie przez BenQ MK2442, ma poszerzyć portfolio o model dla rozwijającego się rynku odbiorców w Europie Wschodniej, gdzie nasycenie rynku odbiornikami TV LCD wynosi tylko 40%. Model ten trafi na rynek polski oraz hiszpański, włoski i krajów skandynawskich, pozycjonując go na tych rynkach jako drugi odbiornik TV lub wielofunkcyjny monitor (mniejszy TV lub duży monitor) dla masowego odbiorcy.

BenQ MK2442 oferuje czas reakcji 5 ms oraz pełną rozdzielczość Full HD – 1920×1080. Rozdzielczość Full HD oznacza w praktyce, że obraz zawiera detale wcześniejszej oferowanej technologii 1366×768. MK2442 został zaprojektowany dla odbierania sygnału 1080p 24Hz dla najlepszej jakości obrazu, dając odbiorcom rzeczywisty obraz bez zakłóceń, przekłamań oraz innych zniekształceń. Zastosowana technologia Senseye Human Vision – rozszerzona technologia polepszenia obrazu, która naśladuje zachowanie ludzkiego oka – zapewnia lepszy kolor, jaśniejsze i bardziej wyraziste barwy, dzięki czemu obraz jest bogaty w detale.

Kolejną technologią zastosowaną w BenQ MK2442 jest Auto Contrast Enhanncement 10 000:1 – która optymalizuje poziom kontrastu przez automatyczna regulację podświetlenia matrycy i uzyskania niespotykanej jakości poziomu czerni. Dzięki temu, obraz jest doskonale dostosowany do każdej indywidualnej sceny, wyznaczając nową definicję dla ciemnych barw – wcześniej nie spotykaną w tego typu urządzeniach – przy generowaniu obrazu z gier oraz filmów.

Dodatkowo, urządzenie wyposażono w interfejs HDMI 1.5 dla najlepszej, bezstratnej transmisji obrazu.

BenQ MK2442 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.199 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesięcy door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu