Piwo Książ – książęcy specjał śląskich piwowarów

przez | 25/08/2009

Marka Książ, z portfela Carlsberg Polska, pojawiła się na rynku w nowej, atrakcyjnej oprawie. Szata graficzna opakowań tego śląskiego piwa podkreśla sprawdzony smak i silnie powiązania marki z regionem. Na nowych butelkach i puszkach pojawił się wizerunek Zamku w Książu, jednego z najciekawszych zabytków w regionie, będącym obszarem dominacji marki.

„Książ to gwarancja dobrej jakości piwa, doskonale znanego na Dolnym Śląsku. Charakterystyczny smak naszego piwa opracowany według receptury śląskich piwowarów i silne powiązanie marki z regionem, to cechy niezwykle cenione przez konsumentów Książa. Poprzez zmianę szaty graficznej opakowań chcieliśmy jeszcze mocniej podkreślić niezmienny, sprawdzony, szlachetny smak tego piwa i przypomnieć o korzeniach naszej marki – związanych z perłą Dolnego Śląska –Zamkiem w Książu” – mówi Jacek Stefaniak, Senior Brand Manager marki Książ.

„Jestem przekonany, że wprowadzone zmiany będą miłym zaskoczeniem dla naszych konsumentów i dodatkowo umocnią pozycję naszej marki na rynku piw z segmentu ekonomicznego, który w okresie spowolnienia gospodarczego cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem konsumentów” – dodaje Jacek Stefaniak.

Autorem koncepcji wizualizacji i opracowania graficznego opakowań piwa Książ jest mamastudio.