Jak dobrze ogrzać swój dom?

Wybór źródła energii dla naszego domu to ważna decyzja, która na lata zadecyduje o tym, jak wysokie będą nasze rachunki oraz jak zużywana energia wpłynie na otaczające nas środowisko. Szansę obiektywnego porównania, jakie źródło energii będzie dla naszego domu najkorzystniejsze daje interaktywna strona internetowa www.dobrzeogrzanydom.pl.

Nowa witryna to pierwsze tego typu źródło informacji o nośnikach energii wykorzystywanych do ogrzewania domów, szczególnie przydatne dla osób, które planują lub już rozpoczęły budowę domu. Prezentuje podstawowe informacje na temat energii elektrycznej, oleju opałowego, gazu płynnego oraz węgla. Ponadto informuje o możliwościach i korzyściach płynących z wykorzystania kolektorów słonecznych. Za pomocą dynamicznych, interaktywnych wizualizacji pokazuje, jakie są wady i zalety korzystania z poszczególnych źródeł.

„Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wybór źródła ogrzewania dla naszego domu będzie istotnie wpływać na to w jakim stopniu zużywana energia będzie oddziaływać na otaczające środowisko” – wyjaśnia Bożena Wróblewska, ekspert firmy Gaspol. „Strona www.dobrzeogrzanydom.pl powstała w odpowiedzi na liczne pytania osób poszukujących informacji na temat różnorodnych rozwiązań energetycznych. Dzięki nowej witrynie mogą nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale i sprawdzić, jakie źródło energii będzie najkorzystniejsze dla ich domu” – dodaje.

Zaplanuj Twój ekologiczny dom

W Polsce coraz częściej mówi się o tzw. ekologicznych domach, tj. ogrzewanych przyjazną środowisku energią. Inwestycja w takie rozwiązania to korzyść nie tylko dla klimatu (mniej zanieczyszczeń w powietrzu poprzez zredukowaną emisję szkodliwych gazów do atmosfery), ale i korzyści dla naszego portfela, gdyż ekologiczne rozwiązania energetyczne w dłuższej perspektywie są tańsze w użytkowaniu. Zanim podejmiemy decyzję o budowie ekologicznego domu, warto rozważyć wszelkie za i przeciw, dlatego strona www.dobrzeogrzanydom.pl pokazuje liczne aspekty korzystania z różnych źródeł energii.

W sposób prosty i przystępny obrazuje korzyści płynące z ekologicznych rozwiązań oraz wskazuje realne możliwości wykorzystania takiej energii w naszym domu. Inicjatorem powstania strony jest firma Gaspol SA.

Więcej informacji na www.dobrzeogrzanydom.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu