Firma Cushman & Wakefield nabywa wiodącą japońską firmę zarządzającą nieruchmościami

Wiodąca japońska firma zarządzająca nieruchomościami dołącza do globalnej platformy największej międzynarodowej prywatnej firmy doradczej na rynku nieruchomościFirma Cushman & Wakefield, największa międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości, ogłosiła nabycie prywatnego funduszu nieruchomości Pacific Investment Corporation, będącego jednostką zależną japońskiego funduszu nieruchomości Pacific Holdings Group. Spółka rozpoczyna działalność ze skutkiem natychmiastowym jako Cushman & Wakefield Asset Management KK.

Firma zarządzająca nieruchomościami Pacific Investment Corporation stanowiła gałąź spółki Pacific Holdings, będącej wcześniej drugą największa pod względem wielkości aktywów firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Tokio, obecnie zarządzająca aktywami o wartości ok. 2 miliardów dolarów amerykańskich, obejmującymi 4,73 milionów stóp kwadratowych powierzchni biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych.

“Nabycie funduszu jest ważną decyzją strategiczną, zgodną z wizją firmy Cushman & Wakefield, która zakłada wzmocnienie pozycji firmy oraz rozszerzanie naszych usług dla klientów na głównych rynkach” – powiedział Michael Thompson, Dyrektor Wykonawczy firmy Cushman & Wakefield w rejonie Azji i Pacyfiku. “Zdając sobie sprawę z potęgi gospodarki Japonii zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólnoświatowym dążymy do przyspieszenia rozwoju firmy na tym rynku, a obecna decyzja o przejęciu funduszu otwiera przed naszą firmą nowe możliwości rozszerzenia usług zarządzania nieruchomościami na terenie Japonii, a później prawdopodobnie w całym regionie”.

Klienci Cushman & Wakefield zyskują w ten sposób wiodącą na rynku platformę, oferującą różne możliwości inwestycyjne jak również planowanie w zakresie przejęć oraz strategii portfela inwestycyjnego jak i zarządzanie aktywami na dojrzałym i wymagającym rynku nieruchomości w Japonii.

“Rozszerzenie platformy usług w Japonii to ważny krok naprzód dla naszych klientów – powiedział Todd Olson, Dyrektor Zarządzający Cushman & Wakefield w Japonii. “Zespół spółki Pacific Investment Corporation, składający się z 35 doświadczonych profesjonalistów, w znaczący sposób zwiększa możliwości rozwoju firmy Cushman & Wakefield w Japonii. W związku z rozszerzaniem się naszej bazy klientów w tym kraju, spodziewamy się widocznego wzrostu zatrudnienia.”

Akira Yamanouchi, prezes spółki Pacific Investment Corporation, (wcześniej pełnił funkcję prezesa firmy Nippon Residential Investment Corporation (NRIC) J-REIT i jest osobą znaną i szanowaną na rynku nieruchomości w Japonii) został mianowany Dyrektorem Wykonawczym nowego podmiotu, który przyjął nazwę Cushman & Wakefield Asset Management KK. Komentując decyzję nabycia spółki przez firmę Cushman & Wakefield, Yamanouchi powiedział: “Jestem zaszczycony, że moja firma stanie się częścią firmy Cushman & Wakefield. Nasi klienci (między innymi kilku dużych inwestorów instytucjonalnych) dla których świadczymy usługi zarządzania nieruchomościami, obejmujące aktywa w Tokio o wartości dwóch miliardów dolarów amerykańskich, oraz ich pożyczkodawcy (między innymi kilka wiodących banków krajowych) z zadowoleniem przyjęli decyzję o nabyciu spółki.”

Dyrektor Reprezentacyjny oraz szef spółki matki nowego podmiotu (Cushman & Wakefield Investment Advisors K.K.), Yoshiyuki Tanaka przestawił nowe możliwości, które oferuje rynek japoński, “W związku z utratą wiarygodności przez wiele działających obecnie na rynku spółek zarządzających nieruchomościami, widać wyraźny popyt ze strony sektora finansowego na kompleksowe i profesjonalne usługi zarządzania. Finansowa stabilność i globalny zasięg firmy Cushman & Wakefield oraz jej reputacja na rynku w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą o rynku lokalnym nowopowstałej firmy zarządzającej nieruchomościami stwarza doskonałe podstawy do wykorzystania istniejących możliwości rozwoju i znaczącego zwiększenia udziału w rynku naszych usług świadczonych zarówno inwestorom krajowym jak i międzynarodowym działających na rynku w Japonii.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu