Piast w rytmie raggae

  • by

29 sierpnia 2009 r. w Bielawie odbędzie się jeden z największych festiwali reggae w Polsce – Reggae Dub Festival. Festiwal tradycyjnie wspierany jest przez markę Piast, należącą do portfela Carlsberg Polska. Na festiwalu, popularnie zwanym „Regałowiskiem”, gościć będą polskie i zagraniczne gwiazdy, które zapewnią gorącą, muzyczną zabawę.

„Regałowisko” w Bielawie coraz wyraźniej otwiera się także na nowe gatunki muzyczne, dlatego też w tym roku na festiwalu będzie można posłuchać mieszanki reggae, hip hopu, rapu, a nawet rockowych brzmień gitarowych.

Na scenie pojawią się między innymi polscy wykonawcy: formacja Al Fatnujah, którą tworzą trzej beatboxerzy – muzycy imitujący dźwięki za pomocą ust; Lilu – piosenkarka o oryginalnym, ciepłym wokalu; zespół Druga Strona Lustra, łączący elementy reggae i hip hopu, którego teksty piosenek mocno nawiązują do góralskich tradycji Beskidów. Z kolei mocniejsze, gitarowe brzmienia zaprezentują zespół Pogodno i Happy Sad.

Ponadto na „Regałowisku” wystąpią zagraniczne gwiazdy reggae takie jak: Prince Alla – jamajski artysta, autor m.in. uznawanego za klasykę utworu roots reggae „Sun is shining”, który zagra razem z Errol Organs, prezentującym gatunek roots rock reggae oraz włoski zespół Dot Vibes.

W ramach cyklu Sound System Stage wystąpią: norweski Raggabalder Riddim Rebels, wrocławski skład Splendid Sound i zielonogórski Big Man 3 Ton.

Marka Piast z okazji festiwalu przygotowała, w wybranych sklepach w Bielawie, Dzierżoniowie i Pieszycach, akcję promocyjną, w ramach której konsumenci przy zakupie określonej ilości piwa Piast mają szansę wygrać specjalne gadżety Piasta, takie jak: koszulki i smycze dedykowane Reggae Dub Festival oraz bilety na imprezę.

Na imprezie, w ogródkach piwnych będzie można spróbować piwa Piast.

„Reggae Dub Festival to cykliczne święto organizowane nie tylko dla miłośników muzyki reggae, ale także dla fanów innych gatunków muzycznych. Dolny Śląsk, z którym silnie związany jest Piast, staje się na czas festiwalu koncertowym centrum polskiej sceny reggae. Marka Piast konsekwentnie wspiera najważniejsze kulturalne wydarzenia regionu, m.in. właśnie „Regałowisko”, które rokrocznie przyciąga tłumy i tworzy niespotykany, muzyczny klimat. Nie sposób więc pominąć takiego wydarzenia, jak Reggae Dub Festival, w kalendarzu aktywności sponsoringowej Piasta.” – mówi Małgorzata Lisowska, Brand Manager marki Piast.

Sponsoring festiwalu przez Piasta komunikowany będzie na materiałach POS w punktach sprzedaży, plakatach oraz na innych materiałach promocyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu