Panoramiczny obraz i wysoka rozdzielczość to dwie główne zalety nowej kamery LifeCam Cinema

Panoramiczny format obrazu jest dziś wszechobecny; znajdziemy go praktycznie w każdym nowym notebooku, monitorze czy płaskim telewizorze. Dział Microsoft Hardware rozpoczął dziś nową erę kamer internetowych, wprowadzając na rynek urządzenie LifeCam Cinema ― pierwszą kamerę internetową, która umożliwia rejestrację panoramicznego obrazu wideo za pomocą wbudowanego czujnika o rozdzielczości 720p. Wzrost popularności serwisów internetowych, które dają możliwość dzielenia się swoimi filmami z innymi osobami, skłonił Microsoft Hardware do rozpoczęcia prac nad projektem LifeCam Cinema. Dla przykładu tylko w samym serwisie Facebook każdego miesiąca użytkownicy umieszczają ponad 10 mln filmów. Panoramiczny czujnik obrazu o rozdzielczości 720p, w który wyposażono kamerę LifeCam Cinema, zapewnia nagrywanie wyraźnych, wysokiej jakości filmów wideo, bez obaw, że ktoś pozostanie poza kadrem.

„Rozpoczynając prawie rok temu prace nad kamerą LifeCam Cinema mieliśmy świadomość, że nowe wyświetlacze komputerowe są w większości panoramiczne i że najpopularniejsze serwisy społecznościowe umożliwiają umieszczanie na swoich stronach filmów wideo w formacie 16:9, co stanowiło dla nas inspirację” ― powiedziała Karolina Sałas-Szlejter, PC Platform Business Manager w polskim oddziale Microsoft. „Jestem pewna że szerokokątna rejestracja obrazu w wysokiej rozdzielczości będzie zdobywać coraz większą popularność wśród użytkowników i w przyszłości stanie się obowiązującym standardem dla wszystkich kamer obecnych na rynku”.

Poczuj się jak gwiazda filmowa w praktycznie każdym świetle

Kamerę internetową LifeCam Cinema opracowano, aby umożliwić użytkownikom nagrywanie filmów wideo w standardzie high-definition (HD) zapewniającym znakomitą jakość obrazu oraz czysty dźwięk. Codzienne życie toczy się poza planem filmowym i większość ludzi nie dysponuje w domu zespołem oświetleniowców, którzy dbaliby o właściwe przygotowanie sceny do rejestracji kamerą. Produkt firmy Microsoft pozwala nagrywać znakomite jakościowo filmy wideo również w typowych wnętrzach (które z reguły są niedoświetlone). Utrzymując dużą szybkość odświeżania nawet przy słabym oświetleniu, kamera LifeCam Cinema sprawia, że postacie wyglądają na dobrze oświetlone, a filmowany obraz zachowuje płynność.

Kamera internetowa zapewnia szeroki kąt rejestracji obrazu

LifeCam Cinema to jedyna obecnie komputerowa kamera internetowa dla użytkowników indywidualnych wyposażona we wbudowany czujnik obrazowy o rozdzielczości 720p, która umożliwia szerokoekranowe nagrywanie filmów wideo w formacie 16:92. Kamera ta rejestruje obraz wideo w standardzie 720p HD i jest wyposażona w system Auto Focus zapewniający ostrość nagrywanego filmu na praktycznie całej rejestrowanej przestrzeni – niezależnie czy znajdujesz się po drugiej stronie pokoju, czy 10 cm od obiektywu. Kamera LifeCam Cinema została również wyposażona w nową technologię ClearFrame firmy Microsoft, która umożliwia szybsze przetwarzanie obrazu, aby zapewnić generowanie płynnego obrazu wideo w dowolnej rozdzielczości. ClearFrame zapewnia także skuteczniejszą redukcję szumów, aby zmniejszyć ziarnistość obrazu i zapewnić właściwa ostrość filmu. Technologia nagrywania panoramicznego, w którą wyposażono kamerę LifeCam Cinema, zapewnia ponadto najszerszy kąt rejestracji obrazu dostępny obecnie w kamerach internetowych firmy Microsoft, czyli 74 stopnie ― nie trzeba się więc martwić, że ktoś zostanie poza kadrem.

Łatwy montaż i udostępnianie filmów wideo

Użytkownicy, którzy nagrają wysokiej klasy filmy wideo lub zrobią zdjęcia za pomocą kamery internetowej LifeCam Cinema, mogą skorzystać z dwóch nowych funkcji zintegrowanych z usługą Windows Live, które znacznie ułatwiają montaż filmów i , edycję zdjęć, a następnie ich umieszczanie w internecie.

Windows Live Movie Maker to nowa funkcja zapewniająca również obsługę standardu HD. Użytkownicy mogą z łatwością przekształcać zarejestrowane zdjęcia i filmy na atrakcyjne klipy, a następnie umieszczać je jednym kliknięciem w popularnych serwisach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook.

Funkcja Windows Live Photo Gallery ułatwia użytkownikom umieszczanie zdjęć na stronach internetowych, a następnie ich edytowanie, opisywanie i udostępnianie przyjaciołom lub członkom rodziny.

Nowa kamera internetowa LifeCam i nowe słuchawki

Firma Microsoft poinformowała również o wprowadzeniu do oferty kamery internetowej LifeCam VX-800 z funkcją plug-and-play, umożliwiającej rejestrację czystego i wyraźnego obrazu wideo. Model ten jest rozwinięciem i kontynuacją najchętniej oferowanej przez punkty detaliczne w segmencie cenowym 70-99zł kamery LifeCam VX-7005. Kolejną nowością w segmencie popularnym jest zestaw LifeChat LX-1000 – słuchawki zapewniające wysokiej jakości dźwięk wraz z mikrofonem redukującym powstałe szumy. Rodzina produktów LifeCam i LifeChat firmy Microsoft oferuje teraz pełną gamę urządzeń w zróżnicowanych przedziałach cenowych i odpowiada na praktycznie wszystkie potrzeby klientów pozwalając na zastosowania w komputerach biurkowych, laptopach czy netbookach.

Ceny i dostępność

Modele LifeCam Cinema, LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 pojawią się w sprzedaży we wrześniu, a ich sugerowana cena detaliczna będzie wynosić odpowiednio 299 PLN, 79 PLN i 69 PLN6. Firma Microsoft udziela na kamerę LifeCam Cinema trzyletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt, obowiązującej na całym świecie, natomiast na modele LifeCam VX-800 i LifeChat LX-1000 — dwuletniej ograniczonej gwarancji na sprzęt. Więcej informacji o tych oraz innych produktach działu sprzętu firmy Microsoft można znaleźć pod adresem http://www.microsoft.com/poland/hardware.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu