Biuro na miarę możliwości

Trudno wyobrazić sobie dziś współczesne przedsiębiorstwo bez odpowiednio zorganizowanej przestrzeni biurowej. Każda inwestycja w jej wyposażenie to zawsze duży wydatek dla firmy, bez względu na to, czy rozpoczyna swoją działalność czy też dynamicznie się rozwija. Specjaliści radzą, w jaki sposób optymalizować koszty i poprawiać efektywność tego procesu.

Pojęcie leasingu jest już dobrze znane większości przedsiębiorcom. Dzięki temu alternatywnemu, w stosunku do zwykłego kredytu bankowego, sposobowi finansowania zróżnicowanych inwestycji, posiadanie samochodów służbowych, sprzętu komputerowego czy specjalistycznych maszyn jest obecnie w zasięgu ręki wielu firm. Podobne rozwiązania są dziś również dostępne w przypadku wyposażenia wnętrz biurowych.

Dla małych i dużych oraz na start

Zakup nowych mebli biurowych, choć często jest kosztowną inwestycją, możliwy jest dzięki korzystnej formie finansowania, jaką daje leasing. – To optymalne rozwiązanie dla firm, zwłaszcza że sprzęt biurowy (biurka, stoły, krzesła, szafy, regały) to aktywa, które szybko tracą na wartości, właściwie zaraz po ich zakupie – mówi Krzysztof Dąbrowski dyrektor strategiczny firmy CROFFT System, multidealera proponującego systemowe rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz biurowych i użyteczności publicznej. Zarówno duże, jak i małe firmy muszą jednak myśleć o odpowiednim zagospodarowaniu wnętrz biurowych. Dlatego warto zastanowić się nad inną formą zakupu niż przez zwykły kredyt bankowy czy dotację. – Podstawową zasadą kupna wyposażenia biurowego w leasingu jest wniesienie wpłaty własnej. Reszta kosztów rozkładana jest na preferencyjne raty – tłumaczy Krzysztof Dąbrowski.

Dobre na początek

Optymalizacja kosztów na każdej płaszczyźnie aktywności przedsiębiorstwa to jeden z priorytetów skutecznego zarządzania firmą. Co więcej, gdy firma dopiero rozpoczyna swoją działalność całościowe koszty, jakie musi ponieść zwielokrotniają się. Zatrudnienie pracowników, księgowość, marketing i promocja pochłaniają znaczną część zasobów finansowych. Dobrze zorganizowane biuro pod względem wyposażenia to znaczny wydatek, na który często brakuje środków. Zakup mebli w leasingu może być więc dobrym, jeśli nie najlepszym rozwiązaniem również na start. – Dla firm, które stawiają swoje pierwsze kroki na rynku, opracowaliśmy specjalny program, obejmujący fachowe doradztwo w zakresie tworzenia optymalnych warunków pracy, dostarczenie mebli biurowych i dogodny system finansowania ich zakupu – dodaje Krzysztof Dąbrowski. – To najszybszy i najbardziej efektywny sposób, by odpowiednio przygotować młodą firmę i jej zespół do pracy, który nie generuje jednocześnie nadmiernych kosztów związanych z zakupem wyposażenia, logistyką i stratą cennego czasu – podkreśla.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu