Sony Ericsson W995 zdobył nagrodę EISA w kategorii European Music Phone 2009-2010 (Europejski Telefon Muzyczny)

przez | 21/08/2009

Sony Ericsson z przyjemnością ogłasza, iż telefon W995 otrzymał prestiżową nagrodę European Music Phone 2009-2010 przyznaną przez Stowarzyszenie EISA. Wręczenie nagrody nastąpi podczas gali IFA w Berlinie.

Wyróżnienie przyznawane jest przez ponad 50 najważniejszych europejskich wydawnictw branżowych, zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Technik Audiowizualnych EISA (Europen Imaging And Sound Association). EISA przy ocenie brała pod uwagę nie tylko najnowocześniejsze i najbardziej pożądane cechy urządzenia, ergonomię czy wzornictwo, ale też współczynnik jakość do ceny.

Sony Ericsson W995 to telefon zaprojektowany z myślą o entuzjastach multimediów, którzy w łatwy sposób mogą korzystać z funkcji rozrywkowych, takich jak odtwarzanie muzyki czy wideo, dostęp do gier czy Internetu. W995 wyposażony jest w 2,6 cala ekran o rozdzielczości 240×320 pikseli, zapewniający doskonałe warunki do oglądania filmów czy obrazów. Telefon posiada też odtwarzacz mediów, Walkman 4.0, z funkcją Shake Control i łącze typu jack do słuchawek. Dodatkowo wyposażony jest w aparat fotograficzny 8,1 MPix, lampę LED, geo-tagging oraz stabilizację obrazu. Dzięki aplikacji Media Go można w zdumiewająco łatwy sposób porządkować i przesyłać ulubioną muzykę czy filmy z telefonu do komputera.

„Jesteśmy bardzo dumni z przyznania tej prestiżowej nagrody dla W995”, powiedziała Joanna Jakucewicz, Chanel Marketing Manager, Sony Ericsson. „Telefon W995 zapewnia użytkownikom doświadczenie wykraczające poza muzykę. Dzięki aplikacji MediaGo™ można automatycznie przenosić wszelkie dane audio, zdjęcia i materiały wideo pomiędzy telefonem a komputerem, a oglądania materiałów wizualnych na W995 jest tak dobre, jak na komputerze”.

Telefon W995 dostarcza najlepszej z możliwych rozdzielczości wideo i posiada baterię o wystarczająco dużej mocy, aby można było obejrzeć dwa pełnometrażowe filmy fabularne. Funkcje Clear Stereo i Clear Bass oraz dołączone najwyższej jakości słuchawki HPM-77 gwarantują słuchanie muzyki najwyższej jakości.

Nagrody EISA przyznawane są w następujących kategoriach: fotografia, sprzęt audio, kino domowe, wideo, elektronika samochodowa oraz urządzenia mobilne.