Rackowe pamięci masowe NAS firmy Iomega

Iomega, lider rynku sieciowych pamięci, otrzymała certyfikat VMWARE dla rackowych pamięci masowych dla małych przedsiębiorstw, jak również rozszerzyła funkcjonalność produktów o ISCSI

Firma Iomega, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych, wprowadza na rynek polski dostępne i łatwe w użyciu rackowe serwery NAS – Iomega® StorCenter Pro ix4-200r NAS Rackmount Server. Serwer NAS, działający pod kontrolą wydajnego systemu EMC® LifeLine pozwala małym i średnim firmom współdzielić pliki, zapewnić szybki transfer danych, współdziałanie międzyplatformowe i funkcjonalność klasy enterprise.

Nowy StorCenter Pro ix4-200r może być wyposażony w dyski o pojemności do 4TB* dostępne przez sieć. Urządzenie pozwala współdzielić i chronić dane, łącznie z danymi aplikacji, plikami mediów, archiwami i innymi plikami cyfrowymi. Czterodyskowy serwer rackowy NAS oferuje zaawansowane funkcje, jak np. dostęp z poziomu bloków iSCSI, różne konfiguracje RAID, wsparcie kwot katalogów, obsługę ramek typu jumbo, obsługę Windows Active Directory, zdalny dostęp i zarządzanie, obsługę kamer IP i jako pierwszy w swojej kategorii cenowej certyfikat VMware® Ready, konieczny do procesów wirtualizacji.

„Zestaw funkcji i innowacyjne aplikacje EMC wykorzystane w nowym StorCenter Pro ix4-200r czynią z tego serwera NAS wydajne i dostępne rozwiązanie dla dynamicznie rozwijających się firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.” – powiedział Jonathan Huberman, President of Iomega and the Consumer and Small Business Products Division of EMC. „Niezawodność i łatwość użycia są znakami firmowymi nowego ix4-200r NAS. Iomega jest jedynym dostawcą tanich pamięci NAS, wykorzystującym światowej klasy technologie przechowywania danych firmy EMC. Wyróżnia to zarówno firmę Iomega i jak i ix4-200r spośród konkurencji.”

Ważne funkcje serwera StorCenter Pro ix4-200r

Nowy serwer NES ix4-200r oferuje szereg biznesowych funkcji, które wyróżniają go spośród konkurencji. Należą do nich:

 • Najwyższej klasy komponenty: ix4-200r wyposażony jest w cztery nisze dysków twardych, procesor Intel Celeron o częstotliwości 3,2 GHz, 1GB pamięci systemowej, jedno złącze sieciowe Gigabit Ethernet, obudowę wielkości 1U (1,75 cala) gotową do montażu w 19 calowych szafach NEMA. ix4-200r sprzedawany jest z dyskami w wersji o pojemności 2TB lub 4TB.
 • Obsługa iSCSI: zapewnia dostęp na poziomie bloków w celu najlepszego wykorzystania przestrzeni pamięci. Jest to szczególnie ważne w przypadku wydajności obsługi baz danych, poczty elektronicznej i archiwizacji danych. Pozwala również systemowi i oprogramowaniu do wirtualizacji wykorzystać w pełni możliwości natywnego systemu plików, jak np. użycie VMFS do współpracy z VMware.
 • Certyfikat VMware® Ready: ix4-200r posiada certyfikat zarówno NAS (NFS) jak i iSCSI VMware ESX server 3. ix4-200r jest jedynym w swojej klasie urządzeniem posiadającym taki certyfikat. Dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z zalet wirtualizacji w środowiskach VMware używając ix4-200r.
 • Zdalny dostęp: ix4-200r. umożliwia zdalny dostęp i do danych i zarządzanie serwerem.
 • Obsługa RAID: ix4-200r jest prekonfigurowany do pracy w trybie RAID 5, ale alternatywnie może obsługiwać też RAID 10 (z autonomicznym odbudowywaniem) i JBOD.
 • Wiele protokołów sieciowych: ix4-200r może działać w środowiskach Windows, Linux i MAC wykorzystując protokoły CIFS/SMB/Rally, NFS i AFP/Bonjour. Serwer ix4-200r obsługuje również zaawansowane protokoły takie jak HTTP, FTP i SNMP.
 • Obsługa Windows® Active Directory(ADS): ix4-200r może działać jako klient w domenie Active Directory.
 • UPS: bezprzerwowy zasilacz UPS zapobiega nieprzewidzianym zamknięciom systemu w przypadku awarii sieci energetycznej i co za tym idzie utracie danych.
 • Możliwości rozbudowy i wszechstronność: Trzy zewnętrzne porty USB 2.0 umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków twardych. ix4 może odczytywać lub zapisywać dane w wielu formatach łącznie z dyskami sformatowanymi w systemie Fat32, NTFS lub ext2/ext3 (na zewnętrznych dyskach z system plików HFS+ możliwy jest tylko odczyt).
 • Nadzór wideo: w zależności od natężenia ruchu sieciowego może obsługiwać do 4 kamer wideo Axis® Network w celu monitoringu i rejestracji obrazu na ix4-200r.
 • Print serwer: może służyć jako printsewer dla trzech drukarek podłączonych do portów USB ix4-200r.
 • Zaawansowana obsługa mediów: obsługa UPnP poprzez zintegrowany serwer mediów DLNA. ix4-200r zawiera serwer iTunes i obsługuje Picture Transfer Protocol (PTP) poprzez jeden z trzech portów USB 2.0 jak również umożliwia transfer danych z telefonów i PDA przez Bluetooth®.

Łatwość instalacji i obsługi – Idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz zdalnych oddziałów

Po zaledwie czterech kliknięciach myszką ix4-200r jest gotowy do pracy z dowolnym komputerem w sieci. Zarządzanie ix4-200r odbywa się poprzez przyjazny interfejs sieciowy dostępny w jednym z 11 języków. Użytkownicy mają dostęp do plików, archiwów i drukarek z dowolnego sieciowego komputera PC, stacji roboczej z Linuksem lub Macintosha.

Wszystkie cztery dyski SATA II ix4-200r mogą być wymieniane podczas pracy urządzenia, ułatwiając znacznie obsługę. Gniazdo Gigabit Ethernet i wysoko wydajna architektura serwera pozwala zaoferować małym przedsiębiorstwom urządzenie o łatwym i bezpiecznym dostępie do danych.

Archiwizacja i bezpieczeństwo

Serwer StorCenter Pro ix4-200r zapewnia archiwizację oraz ochronę danych dla dowolnej liczby komputerów stacjonarnych i notebooków za pośrednictwem zintegrowanego oprogramowania EMC Retrospect® Express. W czasie instalacji użytkownicy wybierają pliki i katalogi do automatycznej archiwizacji. Dokonane po tym procesie zmiany są automatycznie zapisywane na serwerze.

W celu dodatkowej ochrony ix4-200r wykorzystuje internetową usługę archiwizacji MozyHome służącą do przechowywania ważnych plików. Serwis MozyHome oferuje 2GB wolnej przestrzeni na użytkownika do archiwizacji plików w światowej klasy centrach danych EMC. Za 4,95 USD/miesiąc/komputer użytkownicy mogą wykupić nielimitowaną przestrzeń na dane.

StorCenter Pro ix4-200r wykorzystuje technologie szyfrowania RSA® BSAFE® do ochrony programów instalacyjnych i uaktualnień przez wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem. RSA jest oddziałem firmy EMC zajmującym się bezpieczeństwem i chroniącym dane w wielu największych bankach na świecie.

Kompatybilność

Sieciowy serwer rackowy StorCenter Pro ix4-200r jest kompatybilny ze środowiskami z systemami Windows®, Mac OS® i Linux®.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu