Podsumowanie akcji „Lato z Polską”

25 sierpnia 2009 roku (wtorek) o godz. 12.00 w gmachu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (w Sali nr 179) odbędzie się uroczyste podsumowanie akcji „Lato z Polską”.

W spotkaniu wezmą udział Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Maciej Płażyński, przedstawiciele samorządów współorganizujących akcję „Lato z Polską” oraz grupa dzieci z Białorusi, które spędzały wakacje w Polsce.

Podczas spotkania marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz złoży podziękowania na ręce przedstawicieli samorządów za udział w projekcie, Andżelika Borys i Maciej Płażyński opowiedzą o przebiegu „Lata z Polską”, a dzieci wystąpią ze specjalnie przygotowanym spektaklem.

Przypomnijmy, że akcja „Lato z Polską” to inicjatywa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, dzięki której polskie dzieci z Białorusi spędziły tegoroczne wakacje w Polsce.

2 500 dzieci w wieku od 10 do 14 lat przebywało w Polsce na zaproszenie 58 samorządów – województw, powiatów, miast i gmin.

Podczas pobytu w kraju młodzi rodacy z Białorusi doskonalili znajomość języka ojczystego, umacniali kontakt z polską kulturą i utrwalali własną tożsamość narodową.

Oficjalna strona akcji: www.latozpolska.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu