Nowa funkcjonalność w wydajnych serwerach sieciowych QNAP: obsługa dysków 2,5”

Wsparcie dla 2,5” calowych dysków w serwerach sieciowych QNAP bazujących na procesorze Intel – więcej możliwości dla użytkowników oraz mniejsze zużycie energii

EPA Systemy, autoryzowany dystrybutor firmy QNAP w Polsce, poinformowała, że serwery sieciowe QNAP, bazujące na procesorze Intel, zyskały możliwość współpracy z 2,5” dyskami twardymi. W zależności od potrzeb, stosować można w nich także dyski 3,5”. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy zyskali większą możliwość wyboru. Dyski 2,5” zużywają jednak mniej energii, są bardziej niezawodne, a zarazem oferują dobrą wydajność. Mogą być zastosowane w takich modelach serwerów sieciowych QNAP, jak: TS-239 Pro, TS-439 Pro, TS-509 Pro, TS-639 Pro i TS-809 Pro, a także w rackowym TS-809U-RP 2U.

W chwili obecnej, QNAP posiada najbardziej rozbudowaną ofertę serwerów NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie rackowej. Urządzenia są więc w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno małych/średnich firm, dużych przedsiębiorstw, jaki i użytkowników indywidualnych.

W swoich produktach QNAP oferuje funkcję HOT SWAP i unikalne usługi dostępne tylko dla modeli z platformą Intel, jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP. Serwery NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są w pełni kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix. Dodatkowo, warto podkreślić, że oferowane przez nie zarządzanie energią sprawia, iż są bardziej przyjazne dla środowiska.

Dystrybutorem rozwiązań firmy QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o produktach oraz listę sklepów znaleźć można pod adresem www.qnap.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu