Emmi stawia na przyszłościowe rozwiązania H3C

3Com Corp (Nasdaq: COMS) ogłosiła dzisiaj, że Emmi, jeden z wiodących, międzynarodowych przetwórców produktów mleczarskich z siedzibą w Szwajcarii, dokonał przejścia na sieć Gigabit LAN, opartą o rozwiązania sieciowe dla przedsiębiorstw marki H3C należącej do 3Com. Rozbudowa sieci typu core to edge wspomogła Emmi przy przejściu z tradycyjnej telefonii do telefonii IP i jednocześnie przygotowuje firmę do przyszłych inicjatyw.

Współpracując ze Swisscom – największą firmą telekomunikacyjną w Szwajcarii – ten zaplanowany na dwa lata projekt umożliwi Emmi łatwiejsze zarządzanie ogromnymi wymaganiami telefonii IP oraz zaspokoi potrzebę dodatkowego łącza dla danych. Konwergentna sieć znacznie zmniejszy koszty operacyjne, zwiększając natomiast wydajności, co powinno stać się doskonałym wsparciem dla innowacyjnej strategii biznesowej realizowanej przez firmę.

Firma Emmi wdrożyła modułowe przełączniki H3C S7500E w rdzeniu sieci, przełączniki H3C S5500 w lokalizacjach pośrednich i przełączniki H3C S5100 Gbps PoE w lokalizacjach brzegowych. Dzięki temu Emmi posiada nie tylko platformę wysokiej wydajności, ale także platformę bardzo przyjazną dla środowiska. Dzieje się tak ponieważ produkty H3C wykorzystują o 70 procent mniej energii niż poprzednio zainstalowane przełączniki.

„Zwiększenie efektywności energetycznej naszej sieci jest dla nas priorytetem większym niż kiedykolwiek” powiedział Urs Mueller, dyrektor IT w Emmi. „Rozwiązanie H3C zapewnia nam doskonały stosunek ceny do wydajności, a poprzez nastawienie naszych działań IT w większym stopniu na ekologię, wypełniamy korporacyjną odpowiedzialność społeczną.”

„Wykorzystując komponenty H3C Emmi stworzyła infrastrukturę dla swojej telefonii IP”, powiedział Martin Zihlmann, szef sprzedaży rozwiązań w Swisscom. „Dzięki produktom następnej generacji firma może być pewna, że posiada infrastrukturę telefoniczną, która posłuży jej długo i dobrze.”

Anton Kiwic, Country Manager 3Com w Szwajcarii dodaje: „Emmi jest kolejnym znanym przedsiębiorstwem, które chcąc rozszerzyć swoją sieć, zwróciło się ku technologii H3C. Szczególnie satysfakcjonujące jest to, że 3Com wraz z produktami H3C oferuje nie tylko znaczną przewagę ceny na rynku, ale także znacznie wyższą jakość i innowacyjność.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu