Bibby Financial Services oraz Grupa Kapitałowa Obligo rozpoczęły współpracę partnerską

W dniu 12 sierpnia 2009 roku Bibby Financial Services i Grupa Kapitałowa Obligo podpisały umowę dotyczącą współpracy w zakresie faktoringu. Od tego dnia Obligo oferuje swoim Klientom kompleksowe rozwiązania finansowe Bibby Financial Services.

– Grupa Kapitałowa Obligo, dążąc do pełnej ochrony interesów swoich Klientów współpracuje tylko z najlepszymi. Dlatego też oferuje swoim Klientom usługi Bibby Financial Sercvices – Partnera, który dzięki swojemu doświadczeniu doskonale rozumie warunki prowadzenia działalności gospodarczej i związane z tym problemy – mówi Maciej Topczewski, Członek Zarządu Obligo.

Grupa Kapitałowa Obligo działa na polskim rynku od 2000 roku. Reprezentuje interesy Partnerów krajowych i zagranicznych. W ich imieniu odzyskuje zaległe i monitoruje bieżące należności, zabezpiecza transakcje handlowe, ocenia zdolność płatniczą kontrahentów oraz oferuje pomoc prawną i z zakresu usług finansowych.

Firma posiada Certyfikat ISO 9001:2000, rekomendację Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, World Trade Center Poznań, Polskiego Związku Windykacji, tytuł Lidera Usług Prawnych i Geparda Biznesu Szczególną rekomendacją jest wieloletnia współpraca z renomowanymi przedsiębiorstwami. Aż 98% z nich poleciłoby firmę swoim partnerom biznesowym.

Bibby Financial Services Sp. z o.o. stanowi finansową część brytyjskiej firmy Bibby Line Group Ltd, w ramach której działają trzy grupy podmiotów oferujące usługi transportu morskiego (Bibby Line Ltd.), logistyczne (Bibby Distribution Ltd.) oraz usługi finansowe, w tym faktoring płatności (Bibby Financial Services).

Ponad dwustuletnie doświadczenie oraz najwyższe standardy zarządzania pozwoliły Bibby Line Group uplasować się w ścisłej czołówce w każdej z tych dziedzin. Firma posiada swoje biura m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, USA, Kanadzie i Australii.

Działalność w Polsce, rozpoczęta w 2002 roku prowadzona jest w trzech oddziałach: w Warszawie, Poznaniu i Katowicach, które swoim zasięgiem obejmują obszar całego kraju. Ścisła współpraca z firmą macierzystą zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań – obsługując polskich klientów Bibby Financial Services wykorzystuje najpewniejsze i najskuteczniejsze strategie zarządzania należnościami z całego świata. Dużym atutem jest fakt działania niezależnie od banków i prowadzonej przez nich praktyki kredytowej.

Bibby Financial Services jest członkiem Polskiego Związku Faktorów oraz największego międzynarodowego zrzeszenia faktorów International Factors Group, co daje gwarancję wysokiego profesjonalizmu i wiarygodności świadczonych usług.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu