Wielokulturowe Street Party w Warszawie

W niedzielę, 30 sierpnia, o godz. 13.00 z pl. Bankowego ruszy wielobarwna i roztańczona parada, w której już po raz trzeci przejdą uczestnicy Warsaw Street Party. Celem tego ulicznego festiwalu jest promocja wielokulturowości poprzez wspólną zabawę.

Podczas pochodu, który przejdzie z pl. Bankowego, ul. Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem oraz w wielokulturowym miasteczku na Krakowskim Przedmieściu, zostanie przedstawiona kultura mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności imigranckich mieszkających w Warszawie.

Podczas parady zaprezentują się wykonawcy żywiołowych tańców z Ameryki Łacińskiej, caporeiry, muzyki i tańców z Bollywood czy afrykańscy bębniarze. W miasteczku na Krakowskim Przedmieściu w 60 stoiskach będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych i językowych, szkoleniach kulinarnych, podczas których będzie szansa skosztowania i wykonywania różnych etnicznych potraw, nauki gry na bębnach, degustacji wina.

W miasteczku będzie także strefa dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli posłuchać bajek z różnych zakątków świata, malować, robić wycinanki czy lepić z plasteliny baśniowe postacie.

W festiwalu swoją kulturę i sztukę zaprezentują społeczności afrykańskie, arabskie, latynoamerykańskie, kaukaskie oraz indyjska, wietnamska, żydowska i ukraińska.

Podczas Street Party zostanie wyłoniona królowa i król zabawy. Aby wziąć udział w wyborach należy być oryginalnie przebranym. Z tej okazji w niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 14.00, w siedzibie fundacji Inna Przestrzeń (Nowy Świat 23/25) odbędą się warsztaty robienia strojów karnawałowych i masek. Poprowadzi je litewski artysta i plastyk Linas Domarackas.

Natomiast w czwartek, 27 sierpnia, o godz. 21.00, w klubie Harenda (Karkowskie Przedmieście 4/6) odbędzie się Before Street Party, w ramach którego koncert zagra senagalska grupa Djolof-Man łącząca tradycyjne zachodnioafrykańskie rytmy z reggae i soulem.

Patronat honorowy nad Warsaw Street Party objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu