Twoja bezpieczna firma dzięki NETGEAR UTM ProSecure

Profesjonalne zabezpieczenia sieci przed wirusami i atakami zewnętrznymi potrzebne są również mniejszym firmom. Dla takich przedsiębiorstw stworzona została seria urządzeń zabezpieczających UTM ProSecure, które zastąpią często nieefektywne i mało wydajne programy antywirusowe.Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku, firma NETGEAR kieruje swoje produkty do wszystkich grup przedsiębiorstw, w zależności od potrzeb i wymagań. Seria urządzeń zabezpieczających STM ze względu na specyfikę swojego działania (m.in. obsługa wielu komputerów jednocześnie) dedykowana była dużym przedsiębiorstwom. Z myślą o małych firmach stworzono natomiast profesjonalne zabezpieczenia w postaci dwóch modeli z serii UTM ProSecure.

Równolegle z pojawieniem się technologii Web 2.0 oraz rosnącą popularnością wymiany danych i informacji w Internecie, pojawiają się kolejne zagrożenia dla sieci firmowych. Oprócz standardowych wirusów, zagrożenie niesie niepożądana korespondencja czy zewnętrzne ataki sieciowe. Dostępne technologie zabezpieczające często nie są skuteczne bądź ograniczane są przez administratorów, aby sieć nie traciła na wydajności. Zatem rozsądnym i praktycznym rozwiązaniem jest ochrona sieci i cennych danych, znajdujących się na dyskach, za pomocą zewnętrznego urządzenia. Seria UTM ProSecure składa się z dwóch modeli: UTM 10 oraz UTM 25, które różnią się między sobą zdolnością obsługi określonej liczby komputerów jednocześnie: UTM 10 przeznaczony jest dla mniejszych firm, może obsłużyć maksymalnie 15 urządzeń, natomiast UTM 25 współdziała doskonale z 30 komputerami.

Urządzenia zaopatrzone są również w najnowszą technologię, co jest efektem współpracy NETGEAR z liderami rynku zabezpieczeń: Commtouch, Mailshell i Sophos. Dysponują ponadto opatentowaną przez NETGEAR technologię skanowania strumieniowego.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu