Trudny powrót do nauki po wakacjach? Dowiedz się, jak możesz pomóc dziecku

Koniec lata. Patrzysz jak Twoje dziecko uśmiechnięte bawi się swobodnie. Jeszcze bez obowiązków, beztrosko spogląda na Ciebie, ciesząc się wspólnie spędzanym czasem. Zastanawiasz się jak takie rozbiegane, rozkojarzone, pełne energii wytrzyma kilka godzin siedzenia w ławkach? Jak będzie mogło skupić uwagę i uczyć się, gdy nawet teraz „je w locie”? Pomocne będzie wzbogacenie diety dziecka o kwasy tłuszczowe Omega-3, które wspomagają budowę mózgu i wpływają na jego sprawne funkcjonowanie.

Pozytywne działanie nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (DHA, EPA) na mózg dziecka zostało udowodnione w wielu badaniach naukowych. Potwierdzono, że wpływają one na rozwój mózgu, a także stymulują funkcjonowanie intelektu, pamięci i wzroku. Odpowiedzialne są również za przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi w mózgu, czyli wpływają na rozwój i pracę umysłu. Ich niedobór może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń u dzieci, takich jak ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej, którego symptomami są zachowania impulsywne, roztargnienie, hiperaktywność) czy dysleksja (zaburzenie uczenia się, które przejawia się trudnością z czytaniem, pisaniem bądź ortografią).

Kwasy tłuszczowe Omega-3 określa się mianem niezbędnych, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć. Zatem trzeba mu ich dostarczyć w pożywieniu. Zalecana dawka kwasów tłuszczowych Omega-3 w Polsce to 1000 mg DHA+EPA dziennie. Oznacza to, że dziecko, aby spożyć zalecaną dzienną porcję kwasów Omega-3, powinno zjeść ok. 1,7 kg tuńczyka tygodniowo lub przynajmniej dwie makrele! Jednak dzieci przeważnie nie lubią ryb i nie znoszą ich zapachu. Według danych z Danii dzieci spożywają o 2/3 za mało kwasów Omega-3 z zalecanej dziennej porcji! Co zrobić więc, jeśli zależy nam na ułatwieniu im powrotu do szkoły czy przedszkola i na ich prawidłowym rozwoju, a dziecko na sam widok ryb ucieka?

Alternatywnym rozwiązaniem jest podanie dziecku Multi-tabs® Omega-3 KID firmy Ferrosan – pysznych kapsułek o owocowym smaku, które zadbają o sprawy umysł dziecka! Można je żuć, rozgryzać, połykać lub podawać razem z jogurtem, bez obawy – nie mają posmaku ryby! Zawierają skoncentrowany rybi olej z tuńczyka o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 (60%) – zwykły olej z ryb zawiera nie więcej niż 30%. Dzięki temu Multi-tabs® Omega-3 KID może wpływać na rozwój mózgu i wzroku, poprawę koncentracji i umiejętność zapamiętywania. Dodatkowo preparat zawiera także witaminy C i E – naturalne antyoksydanty. Witamina E jest konieczna do zapobiegania utleniania Omega-3 w organizmie, a witamina C wspiera funkcje odpornościowe organizmu.

Czas nauki będzie wymagać wiele pracy, samokontroli, koncentracji i zaangażowania od Twojego dziecka. Pojawią się nowe wyzwania, którym trzeba będzie sprostać. Ten trudny dla większości dzieci okres adaptacji możesz złagodzić. Multi-tabs® Omega-3 KID stworzono z myślą, aby wesprzeć rozwój umysłowy dziecka oraz pomóc mu osiągnąć dobre samopoczucie i równowagę psychofizyczną niezbędną do intensywnej nauki. Formuła preparatu została dopasowana do potrzeb i wymagań wiekowych dzieci.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu