TAXE – Nowy wymiar księgowości internetowej www.taxe.pl

Zupełna nowość na polskim rynku usług księgowych. System TAXE, opracowany z myślą o przedsiębiorcach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, stanowi bardzo atrakcyjną alternatywę dla zarówno obecnych na rynku systemów księgowości internetowej, jak również dla zwykłych biur rachunkowych, prowadzących rachunki swoich klientów, bez użycia elektronicznych kanałów komunikacji.Głównym celem towarzyszącym pracom nad projektem, było stworzenie systemu łączącego w sobie wszystkie zalety księgowości internetowej oraz księgowości prowadzonej przez zwykłe biura rachunkowe, jednocześnie eliminując wszelkie wady występujące w tych rozwiązaniach. W wyniku tych działań powstała usługa TAXE, umożliwiająca prowadzenie spraw księgowych firmy przez biuro rachunkowe, używając wyłącznie elektronicznych kanałów komunikacji i przekazywania dokumentów, zachowując przy tym prawną i ubezpieczoną odpowiedzialność biura rachunkowego, księgującego dokumenty. Jest to więc znakomite rozwiązanie dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i pewność poprawnego rozliczania się ze swoich spraw podatkowych przed urzędami.

W skład zestawu TAXE wchodzi autorska aplikacja – komunikator internetowy TAXE Communicator, działający na zasadzie podobnej do innych dostępnych na rynku komunikatorów, wyposażony jednak w szereg rozbudowanych funkcji dodatkowych, m.in. moduł wystawiania faktur VAT lub rachunków (dla osób nie będących płatnikiem VAT), bazy kontrahentów, bazy towarów i usług, moduł rejestrów, moduł raportowania oraz przede wszystkim moduł przesyłania dokumentów do biura rachunkowego.

Drugim nieodłącznym elementem zestawu, jest sprzęt skanujący oraz zintegrowany z nim moduł skanowania, wbudowany w komunikator TAXE. Domyślnie oferowanym urządzeniem jest skaner Plustek M12 – mały, przenośny i kompaktowy, umożliwiający przesłanie dokumentu do biura rachunkowego w przeciągu zaledwie kilku sekund, używając do tego celu jednego przycisku.

Miesięczne deklaracje podatkowe oraz ZUS są przesyłane do odpowiednich urzędów przez biuro rachunkowe. Obowiązkiem klienta – poza regularnym przesyłaniem elektronicznych kopii dokumentów do biura – jest opłacenie podatków i składek. W tym celu system TAXE, przed każdym okresem rozliczeniowym generuje specjalny raport, który informuje podatnika o kwotach podatków i składek do zapłaty, z podaniem docelowych instytucji oraz właściwych numerów kont bankowych. Korzystanie z usługi jest więc bardzo wygodne i nie wymaga wychodzenia z domu.

Jerzy Łygas – właściciel Biura Rachunkowego TAXTAR, Prezes Zarządu Centrum Rozwoju Technologii Multimedialnych VIRES Sp. z o.o.:

„Jest to bardzo dobry produkt przeznaczony do obsługi podatkowo-księgowej firm, będącej wytworem współpracy informatyków i księgowych. TAXE ułatwi życie i obniży znacznie koszty księgowe osobom samozatrudniającym się, a w przyszłości także mikroprzedsiębiorcom. Dzięki temu, że oryginały dokumentów pozostają cały czas u ich właściciela, ma on do nich stały dostęp, a ryzyko związane z ich przesyłaniem jest minimalne. Nie bez znaczenia jest fakt, że klient nie musi ruszać się z domu, żeby w pełni korzystać z komfortu, jaki daje obsługa firmy przez profesjonalne, koncesjonowane biuro rachunkowe. Dokumenty może dostarczać w każdej chwili i o każdej porze dnia i nocy”.

Podstawowy pakiet usługi TAXE kosztuje 55 zł netto miesięcznie, a więc porównywalnie z innymi usługami księgowości internetowej oraz znacznie mniej, niż w przypadku prowadzenia księgowości przez stacjonarne biuro rachunkowe. Do dyspozycji klienta pozostają konsultanci, zarówno od spraw podatkowo-finansowych, jak również obsługa techniczna, służąca swoją pomocą przy użytkowaniu oprogramowania TAXE.

Oprogramowanie TAXE Communicator to również darmowy program fakturujący. Bez żadnych zobowiązań i opłat, każdy może dokonać rejestracji w serwisie www.taxe.pl, a następnie ściągnąć i korzystać bez ograniczeń z modułu do wystawiania Faktur VAT.

Dla swoich klientów, usługa TAXE ma również do zaproponowania udział w Programie Partnerskim, dzięki któremu koszt tejże usługi może być znacznie niższy, a nawet zupełnie darmowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu