Szukasz pracy? Lepiej pozwól pracy znaleźć siebie! Odwracamy tradycyjny proces rekrutacji – z Absolvent.pl

Tym hasłem dwóch studentów warszawskich uczelni promuje swój nowatorski serwis wśród studentów i absolwentów. Pomysł na ten innowacyjny portal zrodził się w głowach Damiana Foka i Dominika Wieganda, którzy nauczeni własnym doświadczeniem, potrafili spojrzeć na proces rekrutacyjny od drugiej strony.

Dodatkowy atut serwisu może stanowić fakt, iż zamieszczajęc swój profil w serwisie, pracownik nadal może uczestniczyć w cięgłym procesie rekrutacyjnym nie tracęc cennego czasu i energii na przeględanie ofert oraz wypełnianie aplikacji. Poprzez stworzenie profilu na portalu użytkownik uzyskuje szybki dostęp nawet do kilkudziesięciu firm, bez potrzeby każdorazowego wysyłania swojej aplikacji. Zachowujęc wszystkie te atuty użytkownik nadal sam decyduje o możliwości udostępnienia swoich danych pracodawcy zainteresowanemu jego profilem.

To doświadczenie daje serwisowi Absolvent.pl przewagę nad innymi portalami pracy, skuteczniej łęczyc studentów i absolwentów z pracodawcami. Czym Absolvent.pl różni się od innych tego typu serwisów? Za jego pomoce użytkownik nie szuka pracy – to praca szuka jego. Dosłownie! Jedynym zadaniem użytkownika jest stworzenie swojego indywidualnego profilu na Absolvent.pL Dla studentów i absolwentów serwis jest całkowicie bezpłatny.

System działa w nieszablonowy sposób. Obok studentów oraz absolwentów głównym odbiorcę portalu pozostaje również sam pracodawca, który za pośrednictwem serwisu zyskuje dostęp do bazy potencjalnych pracowników. Precyzując swoje potrzeby i wymagania ma możliwość celnego i łatwego doboru najlepszego kandydata. Dostęp do bazy użytkowników jest bezpłatny. Pracodawca wybiera odpowiedniego kandydata i kontaktuje się z nim. Dane kontaktowe w profilach użytkowników są ukryte. To studenci i absolwenci decyduję, czy z dana firmę chcę się skontaktować i udostępnić jej swój pełny profil. Firma płaci dopiero w momencie udostępnienia przez kandydata jego danych kontaktowych.

Damian Fok i Dominik Wiegand stworzyli spółkę ABSOLVENT w celu realizacji akademickiego projektu portalu pracy. Ich pomysł został doceniony przez komisję Inkubatora Przedsiębiorczości przy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Dotarł do finału konkursu na najlepszy projekt biznesowy, w którym zajęł 3 miejsce. Po kilku miesięcach prac pomysł został wcielony w życie ich własnym nakładem finansowym.

Absolvent.pl ma na celu pomóc zarówno dużym korporacjom, jak i średnim i małym firmom poszukujęcym pracowników. Jest też dużym ułatwieniem dla ludzi młodych, którzy właśnie za pośrednictwem portali internetowych szukaję pracy. A to wszystko w przejrzystej szacie graficznej oraz intuicyjnym interfejsie użytkownika.

Głównym zadaniem jakie postawili sobie autorzy serwisu jest skatalogowanie jak największej liczby zarejestrowanych studentów i absolwentów uczelni wyższych, aby umożliwić zarówno pracodawcom jak i przyszłym pracownikom obopólne wymierne korzyści w postaci stałej współpracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu