Poznaliśmy „Pozytywy naszych miast” – nagrody w konkursie fotograficznym Alior Banku już przyznane

Zakończył się ogólnopolski internetowy konkurs fotograficzny Alior Banku – „Pozytywy naszych miast”. W ciągu 10 tygodni blisko 13 000 uczestników konkursu zamieściło na portalu konkursowym ponad 18 000 zdjęć, na których zatrzymali w kadrze wyjątkowe miejsca i chwile z życia swoich miast. Stworzyły one jedyną w swoim rodzaju galerię, która będzie dalej służyć lokalnym społecznościom Alior Banku.

Zainteresowanie konkursem i poziom zgłaszanych prac pozytywnie zaskoczyły organizatorów. Wokół portalu zawiązała się społeczność, licząca 13 000 osób, które aktywnie uczestniczyły

w zabawie, publikując ponad 18 tys. zdjęć, a także wystawiły 185 000 ocen oraz ponad 50 000 komentarzy. Zwycięskie zdjęcia zostały wykonane m.in. w Białymstoku, Łodzi, Międzyzdrojach, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie oraz Zamościu. Autorzy tych fotografii wygrali cenne nagrody: 3 nowoczesne laptopy oraz 7 wysokiej klasy aparatów fotograficznych firmy Olympus. W oparciu o oceny internautów przyznano również 66 nagród publiczności w postaci elektronicznych ramek na zdjęcia. Otrzymali je autorzy prac, które uzyskały najlepsze oceny od pozostałych uczestników konkursu w każdym mieście. Najwyżej ocenione zdjęcia można obejrzeć na portalu, pod adresem: http://pozytywy.aliorbank.pl.

„Poziom konkursu był bardzo wysoki, wielu uczestników zaintrygowało nas swoją pomysłowością i talentem. Wybór najlepszych zdjęć nie był więc łatwy. Jednak to nie nagrody były w konkursie najważniejsze. Nadesłane prace pozwoliły nam ujrzeć na nowo piękno miejsc, w których na co dzień mieszkamy. Te wyjątkowe zdjęcia na stałe zagoszczą w naszej internetowej galerii, gdzie każdy będzie mógł je podziwiać. Gratulujemy nagrodzonym i jednocześnie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie” – powiedziała Helene Zaleski, Przewodnicząca Rady Nadzorczej Alior Banku oraz Przewodnicząca Jury.

Popularność konkursu przyczyniła się do powiększenia liczby członków lokalnych społeczności, skupionych wokół Alior Banku. Dlatego też mimo zakończenia konkursu, fotograficzny portal internetowy będzie nadal funkcjonował. Każdy, kto zaloguje się na stronie http://pozytywy.aliorbank.pl może, zamieszczać, oceniać i komentować zdjęcia, ilustrujące pozytywne strony naszych miast.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu