Penta ponownie apeluje do Ministra Szczygło

Penta Investments, środkowo – europejska grupa inwestycyjna – ponownie apeluje do Ministra Aleksandra Szczygło, szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, o publiczne zaprzeczenie nieprawdziwym informacjom na temat firmy, które pojawiły się w polskich mediach i podawały go jako ich źródło. W formie publicznego apelu Penta opublikowała dziś ogłoszenie, w którym prezentuje fakty o strukturze własnościowej, źródłach kapitału oraz strategii inwestycyjnej.

“Zarzuty kierowane przez Ministra Aleksandra Szczygło traktujemy bardzo poważnie, ponieważ nie możemy zaakceptować sytuacji, w której informacje kompletnie niezgodne z prawdą niszczą reputację naszej firmy. Dlatego kontynuujemy publiczny apel do Aleksandra Szczygło i zwracamy się do Pana Ministra o publiczne zaprzeczenie nieprawdziwym informacjom lub zaprezentowanie konkretnych faktów, na których oparł się, kierując oskarżenia pod naszym adresem. Jesteśmy przekonani, że Minister Szczygło nie dysponuje żadnymi dowodami potwierdzającymi jego zarzuty” – powiedział Marek Dospiva, partner i założyciel Penta Investments.

W środę 12 sierpnia 2009 Penta zorganizowała konferencję prasową i wystosowała do Pana Ministra Szczygło list otwarty, w którym zaprzeczyła wszystkim nieprawdziwym informacjom na temat spółki, zaprezentowała certyfikaty bezpieczeństwa – zweryfikowane przez NATO – oraz zaapelowała do Pana Ministra Szczygło o publiczną reakcję. Do dzisiaj Penta nie otrzymała odpowiedzi w tej sprawie. Podczas konferencji prasowej Charge d´affaires w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Polsce – Pan Jan Tomasek – podkreślał, że Penta cieszy się wsparciem i zaufaniem ze strony władz czeskich oraz wyraził rozczarowanie z powodu nieprawdziwych oskarżeń skierowanych przeciwko firmie w Polsce.

Kilka polskich mediów, szczególnie Radio RMF FM, zaprezentowało Penta Investments w sposób bardzo niekorzystny – jako rosyjski fundusz rzekomo powiązany z rosyjskimi tajnymi służbami. Redakcje te powoływały się na Aleksandra Szczygło jako źródło informacji i w tym charakterze kilkakrotnie go cytowały.

Penta stanowczo zaprzecza oskarżeniom dotyczącym rzekomych powiązań z kapitałem rosyjskim oraz publicznie oświadcza, że nigdy nie była związana, nigdy nie współpracowała ze służbami bezpieczeństwa Rosji, ani innych państw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu