Deweloper targami promuje osiedle i dzielnicę Katowic

Na 2 dni, 21 domów na Osiedlu Zagajnik w Katowicach – Zarzeczu zamieni się w pawilony wystawowe. Powód? Katowicki deweloper MK Inwestycje urządza własne targi aranżacyjne, które mają być wskazówką dla mieszkańców Katowic, jak wygodnie urządzić się na przedmieściach. W sumie firma zgromadzi w Zarzeczu 21 firm z branż dekoratorskich, meblarskich i ogrodniczych. Tą niecodzienną imprezą firma chce promować, nie tylko swoje osiedle, ale także południowe dzielnice Katowic. MK Inwestycje są pierwszą w Polsce firmą deweloperską, która zdecydowała się na organizację tego typu wydarzenia.

Nietypowe targi. Bo w domu

Podczas kiedy największe targi deweloperskie na Śląsku wciąż stoją pod dużym znakiem zapytania, katowicki deweloper MK Inwestycje postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Już 19 i 20 września w Katowicach – Zarzeczu urządza własne targi pod nazwą „Przedmieścia, tu wszystko jest na wyciągniecie ręki”. Kameralna impreza targowa – jak podkreśla pomysłodawca – ma pokazać urok katowickich przedmieść oraz zachęcić mieszczuchów do przeprowadzki na południe Katowic.

1 Atelier Sztuki i Projektowania Wnętrz, Bianka, Celt, Creatore, Dekoratornia, Koło, Komandor, KOMFORT+, Mia Casa, MK Inwestycje, Monika Śleziońska, Osiedle Zagajnik, Paradyż, PDM Design

fot. MK Inwestycje

– Tą imprezą chcemy przyciągnąć na południe Katowic, zarówno mieszkańców przedmieść, jak również osoby, które mieszkają w centrum miast i planują przeprowadzkę na przedmieścia lub po prostu urządzają się właśnie w nowym „M” i szukają specjalistycznych firm lub pomysłów na aranżację wnętrza – mówi Monika Śleziońska dyrektor ds. marketingu i sprzedaży MK Inwestycje. – Do tej pory w Katowicach brakowało tego typu wydarzenia, na którym można swobodnie porozmawiać z architektami wnętrz, dekoratorami czy ogrodnikami z dala od hali targowej, dlatego postanowiliśmy, że firmy zaprezentują się we wnętrzach gotowych domów – dodaje.

Formuła ta zdaje się podobać zarówno firmom, jak i mieszkańcom Katowic, ponieważ wrześniowa impreza, to już II edycja osiedlowej imprezy. Pierwsza przygotowana przez dewelopera 30 maja pod hasłem „Urządźmy katowickie przedmieścia” zgromadziła 12 wystawców, którzy zaprezentowali się w 15 lokalach. Teraz deweloper w ręce wystawców odda 21 lokali, które każda z firm będzie mogła zaaranżować na swój własny sposób. – Dom to naturalne środowisko dekoratora wnętrz, podobnie jak ogród dla ogrodnika, taka prezentacja daje więcej możliwości. W ten sposób jesteśmy także w stanie pokazać więcej, a nasi wystawcy mogą puścić wodzę fantazji, nie ograniczając się do ciasnego stoiska targowego – mówi Śleziońska.

Promują podmiejski styl życia

Ale nie tylko o fantazję i urządzanie wnętrz chodzi w imprezie MK Inwestycje. Deweloper tym wydarzeniem chce przede wszystkim promować przedmieścia, przełamując o nich stereotypy. – O przedmieściach zwykło się mówić, że są za daleko, że nic tam nie ma, że szwankuje komunikacja, drogi. Nic bardziej błędnego. Katowickie przedmieścia, położone są zaledwie 15 minut od centrum Katowic. I to dzielnice położone najdalej od miasta. Na brak infrastruktury też nie ma, co narzekać. Dziś ta część miasta należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających się części Katowic – wyjaśnia Śleziońska.

I faktycznie, wciągu ostatnich dwóch lat w dzielnicach takich jak Brynów, Zarzecze, Ligota czy Podlesie stanęło 9 nowych osiedli, gotowych dziś do zamieszkania. Kolejne deweloperzy mają w planach, ale dopiero za dwa, trzy lata, kiedy śląski rynek nieruchomości się unormuje.

– Powstawanie nowych osiedli pociąga za sobą także rozwój infrastruktury – powstają sklepy, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, fitness, restauracje a nawet centra biznesowe. Ludzie coraz chętniej lokują tu swoje biznesy. Pojawiają się firmy zajmujące się wykończeniami, dekoratorką czy ogrodnictwem. Większość wystawców na naszych targach, to firmy właśnie z przedmieść – mówi. – Taka zresztą jest idea naszych targów, pokazać, że wszystko jest tu na wyciągnięcie ręki – wyjaśnia Śleziońska.

Osiedle Zagajnik – szeroko otwarte i urządzone

Na wyciągnięcie ręki na pewno jest Osiedle Zagajnik, na którym odbędzie się impreza targowa. Położone niecałe 13 km od centrum Katowic osiedle, jest dziś miejscem gotowym do zamieszkania, któremu – jak mówi deweloper – warto się dziś przyjrzeć bliżej, zwłaszcza kiedy deweloper ułatwia oglądanie domów, pokazując je z wyposażeniem.

– Z racji tego, że domy na Osiedlu Zagajnik są sprzedawane w stanie deweloperskim, często trudno jest klientom wyobrazić sobie urządzone pomieszczenia. Drobne elementy, a nawet pojedyncze meble potrafią zmienić obraz całego wnętrza – mówi Śleziońska.

Przygotowana przez MK Inwestycje impreza targowa połączona z dniami otwartymi Osiedla Zagajnik oraz prezentacją domu pokazowego potrwa 2 dni – 19 i 20 września, od godz. 10 – 17. Wśród firm, które zaprezentują się na targach znaleźli się m.in. Paradyż, Koło, Komfort, Dekoratornia, Celt – autoryzowany dealer Komandor, Atelier Sztuki i Projektowania Wnętrz, Mia Casa, Creatore, Bianka, PDM Design i in.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu