Bralczyk wymiata

„Nie wiem dokładnie, co to znaczy, że wymiatam, ale poczułem, że lubiłbym wymiatać i chętnie jeszcze tutaj powymiatam, jeśli Państwo pozwolą!” – mówi profesor w najnowszym wideo-wpisie na swoim oficjalnym blogu: www.mojageneracja.pl/4142Już prawie od roku profesor Jerzy Bralczyk odpowiada na pytania Internautów na swoim blogu pod adresem: www.mojageneracja.pl/4142. Wśród setek pytań, jakie przychodzą do profesora na numer GG:4142 są nie tylko pytania merytoryczne dotyczące polszczyczny, ale także miłe słowa, śmieszne komentarze, podziękowania i wyrazy szacunku dla pracy i wiedzy profesora.

W jednym z wpisów na blogu internauta pisze do profesora: „Mówiąc brzydko – wymiata Pan Profesor” co bardzo zaciekawiło i rozbawiło Jerzego Bralczyka: „…chętnie jeszcze tutaj powymiatam, jeśli Państwo pozwolą”.

Numer GG profesora Jerzego Bralczyka cieszy się dużym zainteresowaniem Internautów. W każdej chwili można poprosić znanego językoznawcę o poradę – większość z odpowiedzi publikowana jest na blogu, w krótkich filmikach wideo. Pytania internautów dotyczą nie tylko języka polskiego, odwiedzający blog są ciekawi jakie książki czyta pan profesor, pytają o prywatne sprawy profesora, nawet o to jak spędza wolny czas.

Na blogu profesor odpowiada także często na pytania dziennikarzy: komentuje trendy i kierunki rozwoju języka, wypowiada się na temat kultury języka, gramatyki i literatury.

Blog profesora Jerzego Bralczyka: www.mojageneracja.pl/4142

Nr Gadu-Gadu profesora: 4142

Profesor współpracuje także co roku z Gadu-Gadu przy organizacji ogólnopolskiego dyktanda przez Internet/przez Gadu-Gadu: Gadu-Dyktanda (dotychczas odbyły się już dwie edycje).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu