Żabka wspiera bezdomne zwierzęta we Wrocławiu

Już po raz drugi w sieci sklepów Żabka na terenie Wrocławia zbierane będą pieniądze dla najbardziej potrzebujących zwierząt będących pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Oddział we Wrocławiu. Akcja potrwa do końca października br.

– TOZ we Wrocławiu to organizacja non-profit. Utrzymujemy się dzięki dotacjom miasta oraz prywatnym darowiznom. Jednak są to bardzo małe kwoty. Ledwie wystarczają na leki dla zwierząt. Potrzeby finansowe w czasie wakacji wzrastają, właśnie w tym okresie w schroniskach przybywa zwierząt, wielokrotnie interweniujemy w sytuacjach dramatycznych, kiedy zwierzęta są zaniedbywane, chore lub maltretowane – mówi Joanna Kleszcz – inspektor wrocławskiego TOZ. Dlatego też podjęliśmy współpracę z Żabką i organizujemy tu zbiórkę pieniędzy – dodaje.

W ubiegłym roku we wrocławskich Żabkach zebrano ponad 10 tys. złotych. Pieniądze przeznaczono na zabiegi weterynaryjne, karmę oraz interwencje dla najbardziej potrzebujących zwierząt.

– To już drugi rok owocnej współpracy z TOZ we Wrocławiu – liczymy, że w tym roku uda się zebrać jeszcze większą kwotę – mówi Jacek Spychała – rzecznik prasowy Żabka Polska S.A.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce jest organizacją pozarządową, o ogólnopolskim zasięgu działania, istniejącą od 1864 roku. Niesie pomoc zwierzętom przez organizowanie sieci jednostek na terenie całego kraju. Inspektorzy TOZ działają na rzecz zwierząt społecznie.

Dzięki działaniom TOZ w 1997 roku powstała ustawa o ochronie zwierząt. Oddział TOZ we Wrocławiu jako pierwszy w Polsce wprowadził w życie akcję sterylizacji bezdomnych kotów na wielką skalę. TOZ ma także bardzo duży wkład w ujawnianiu przestępstw przeciwko zwierzętom.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu