Trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu programistycznego w TIETO Polska

Polski oddział skandynawskiej firmy TIETO Corporation zaprasza studentów do udziału w kolejnej edycji konkursu programistycznego. Jego celem jest promocja wśród studentów technologii mobilnych i co oczywiste: wyłonienie najbardziej utalentowanych kandydatów do pracy w polskich biurach Tieto. „Organizując ten konkurs liczymy na to iż uda się nam dotrzeć do najzdolniejszych ludzi, którzy w przyszłości mogliby znaleźć zatrudnienie w firmie Tieto i uczestniczyć w wielu prestiżowych projektach informatycznych realizowanych na całym świecie.” – mówi Elżbieta Łukaszek, HR Manager we wrocławskim oddziale Tieto.

Jeśli chodzi o zadania, to tym razem organizatorzy przygotowali cztery zadania konkursowe. Osoby zainteresowane udziałem mają do wyboru następujące projekty:

  • Mobilny BLOG – „Moblog”. Celem tego zadania jest opracowanie mobilnego bloga, który może być edytowany za pośrednictwem telefonu komórkowego, przy użyciu dowolnie wybranych metod transmisji danych, dostępnych obecnie na rynku. Mogą to być SMSy, MMSy, edycja za pośrednictwem protokołu WAP czy e-maili.
  • Symulator kontroli pracy silnika samochodowego (ECU – Engine Control Unit Simmulator) czyli rozwiązania pozwalającego na sterowanie parametrami pracy silnika: układów zasilania, doładowania, wydechu, czy procesów zachodzących w cylindrach.
  • Symulator telefonu komórkowego – w tym zadaniu chodzi o stworzenie oprogramowania które będzie odzwierciedlać typowe funkcje współczesnego telefonu komórkowego czyli przyjmować i wykonywać połączenia, udostępniać aplikacje multimedialne, a także posiadać funkcjonalność umożliwiającą sterowanie i konfigurowanie aparatu.

Ostatnie zadanie to stworzenie turowej gry sieciowej pt. „Czołgi”. W tym przypadku uczestnik konkursu ma opracować grę typu: „client – server” umożliwiającą wielu graczom toczenie rozgrywek w trybie turowym.

Termin przesyłania rozwiązań to 15-09-2009. Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie Tieto do dnia 15-10-2009. Szczegółowe informacje o samym konkursie, pełna dokumentacja z opisem poszczególnych zadań znajduje się na stronie: http://www.tieto.pl/careers/New/Konkurs-Programistyczny , a na najlepszych zawodników oczywiście czekają nagrody:

  • Dla autorki/autora najlepszej pracy przewidziano laptopa firmy Dell.
  • Dodatkowo, 10-ciu autorów najciekawszych propozycji przewidziano zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne w firmie Tieto (w grę wchodzą biura we Wrocławiu lub Szczecinie).
  • Oprócz tego przewidziane są liczne nagrody pocieszenia w postaci firmowych gadżetów.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu