Ostatnie gry eliminacyjne WCG Polska 2009

Za nami już większa część eliminacji online World Cyber Games Polska 2009. Czas na pierwsze podsumowania. W tym roku turnieju zarejestrowało się już ponad 3.800 zawodników z całego kraju.

Jako pierwsze, zakończyły się rozgrywki Warcraft 3: The Frozen Throne. Najlepszych graczy zobaczymy na Finale Polski w Blue City w dniach 19-20 września. Jednak największym zainteresowaniem ze wszystkich dyscyplin w tym roku cieszą się rozgrywki Starcraft: Brood War. Tylko w pierwszej turze eliminacji wzięło udział 134 zawodników, którzy rozegrali pojedynki na 792 mapach. To absolutny rekord w historii tej dyscypliny na World Cyber Games Polska. Do 21 sierpnia trwają jeszcze zapisy do ostatniej tury rozgrywek, których wyniki poznamy 24 sierpnia.

„Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania Starcraftem. W kategorii strategii czasu rzeczywistego, w poprzednich latach to Warcraft gromadził najwięcej zawodników” – mówi Adrian Kostrzębski, szef zespołu sędziowskiego na World Cyber Games Polska 2009.

Trwa trzecia tura rozgrywek eliminacyjnych Counter Strike, który gromadzi rzesze graczy i fanów. Finał III tury eliminacji rozegrany zostanie 26 sierpnia.

Za nami również trzy tury zmagań FIFA 09 oraz TrackMania Nations Forever, której popularność zaskakuje, biorąc pod uwagę, że to debiut tego tytułu na World Cyber Games.

Co roku zainteresowanie pierwszymi turami rozgrywek eliminacyjnych we wszystkich dyscyplinach jest największe. W końcowych rozgrywkach najczęściej bierze udział średnio o 15-20% zawodników mniej, niż w I turze. W całym turnieju dotychczas zarejestrowało swój udział 3 800 zawodników. Do końca eliminacji organizatorzy spodziewają się, że liczba graczy przekroczy 4 000.

„Te liczby są dowodem, że zainteresowanie sportami elektronicznymi rośnie” – mówi Przemysław Moraczewski, organizator World Cyber Games Polska. „Jesteśmy wdzięczni zawodnikom, że darzą nas zaufaniem i startują w kolejnych edycjach WCG. W tym roku przygotowaliśmy dla najlepszych na Finale Polski sporo niespodzianek, z których na pewno będą zadowoleni.”

Finał Polski World Cyber Games 2009 odbędzie się w dniach 19-20 września w Klubie Lucid w CH Blue City w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu