Generali zaopiekuje się Twoim bagażem podczas wakacji

Generali, jako jedno z nielicznych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku proponuje w swojej ofercie produkt dzięki, któremu osoby udające się w podróż krajową bądź zagraniczną mogą być spokojne o swój bagaż. Ubezpieczenie bagażu to specjalna propozycja, którą Generali przygotowało z myślą o trudnych i nieprzyjemnych zdarzeniach życiowych takich jak np. wypadek komunikacyjny, kradzież samochodu, czy też włamanie do pojazdu, którym podróżujemy, w wyniku, których narażeni jesteśmy na utratę naszych rzeczy osobistych z bagażu.

Przed podróżą służbową jak i wyjazdem wakacyjnym warto zastanowić się nad bezpieczeństwem swojego bagażu. Generali w swojej ofercie dla osób podróżujących gwarantuje szeroki zakres ubezpieczenia obejmujący ochroną szkody polegające na zniszczeniu, uszkodzeniu lub utracie bagażu np. w wyniku wypadku komunikacyjnego, kradzieży pojazdu, jak również włamania do pojazdu. Ubezpieczony bagaż chroniony jest podczas podróży w Polsce i w Europie (z wyłączeniem kilku krajów Europy Wschodniej).

Oferta ubezpieczenia bagażu w Generali charakteryzuje się korzystnymi rozwiązaniami dla Klientów, gdyż pod pojęciem bagażu rozumiane są nie tylko rzeczy osobiste, ale także przenośny sprzęt elektroniczny taki jak laptopy, kamery, aparaty fotograficzne, które są przewożone lub pozostawione w pojeździe i stanowią własność Ubezpieczonego. Koszt ubezpieczenia jest niewielki i wynosi najczęściej tylko kilkadziesiąt złotych, przy sumie ubezpieczenia rzędu 2-3 tys. zł.

Ubezpieczenie bagażu zapewnia wypłacenie odszkodowania, ustalanego według kosztów naprawy bądź według rzeczywistej wartości przedmiotu z uwzględnieniem stopnia jego faktycznego zużycia. Ubezpieczony powinien bezzwłocznie, nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od powstania szkody lub od powzięcia informacji o jej powstaniu zgłosić szkodę do oddziału Generali bądź telefonicznie za pośrednictwem infolinii.

Ubezpieczenie bagażu dostępne jest zarówno w pakiecie z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, jak również jako odrębne ubezpieczenie, które można kupić w Generali Direct w trakcie rozmowy telefonicznej lub za pośrednictwem serwisu internetowego – www.generalidirect.pl. Jeżeli klient planuje zawarcie ubezpieczenia bagażu przez kanał sprzedaży bezpośredniej Generali Direct to może to uczynić w dowolnym czasie, natomiast jeżeli decyduje się na zakup ubezpieczeń w pakiecie to dokonuje tego wraz z zawarciem ubezpieczenia komunikacyjnego.

„Okres wakacyjny w pełni, niektórzy dopiero rozpoczęli planowanie wyjazdów urlopowych. W ferworze przygotowań warto abyśmy pamiętali o tym, że w podróż zabieramy zwykle ze sobą wiele cennych lub szczególnie dla nas ważnych rzeczy. Ubezpieczenie bagażu daje gwarancję wakacyjnego wyjazdu w Polsce lub za granicę w poczuciu komfortowego spokoju i zabezpieczenia przed skutkami nieprzyjemnych zdarzeń jak np. włamanie do naszego samochodu i kradzież walizki ” – mówi Agata Ambroziak-Rogulska, menedżer w Departamencie Ubezpieczeń Majątkowych Klientów Indywidualnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu