Colliers International przejmuje zespół oraz portfolio projektów Harvey Spack Field w Polsce

Colliers International, wiodąca firma doradcza na rynku nieruchomości, zakończyła proces zakupu polskiego oddziału Harvey Spack Field, czołowej firmy brytyjskiej specjalizującej się w wynajmie parków handlowych. W jego wyniku powstała platforma dla stałej współpracy pomiędzy obiema firmami, w której Colliers zyskuje na relacjach Harvey Spack Field z najemcami parków handlowych. Inwestycja firmy Colliers umocni jej pozycję na rynku powierzchni handlowych i może rozpocząć falę fuzji i przejęć na rynku nieruchomości w Polsce.

Wykupując polski oddział Harvey Spack Field (HSF), Colliers przejmuje cały biznes firmy w Polsce, włączając w to rozpoczęte projekty oraz kapitał ludzki. Wzmacnia tym samym swoją ekspertyzę w obszarze wynajmu parków handlowych na obrzeżach miast. Mimo przejęcia polskiej działalności HSF przez Colliers International, Harvey Spack Field UK pozostaje niezależnym podmiotem.

Harvey Spack Field to agencja nieruchomości z centralą w Wielkiej Brytanii. Firma rozpoczęła działalność w Polsce w 2006 roku i jest obecnie postrzegana jako najlepszy zespół zajmujący się najmem powierzchni w parkach handlowych w Polsce. Harvey Spack Field reprezentował jako wyłączny bądź dodatkowy agent kluczowych deweloperów parków i centrów handlowych, między innymi Helical Poland, Apollo-Rida, Saller, NEPH, Jermon Poland oraz Quinlan Private Golub.

Cały polski zespół HSF dołącza do działu powierzchni handlowych Colliers International, a dotychczasowy dyrektor zarządzający HSF, Gary Thursby, wesprze Małgorzatę Trzaskowską, szefową działu Powierzchni Handlowych w Colliersie, otrzymując stanowisko dyrektora.

“Pomimo kryzysu Colliers będzie nadal inwestował i rozwijał się w strategicznych obszarach swojej działalności. Dzięki temu staniemy się liderem w branży, Doradcą Numer Jeden na rynku nieruchomości w Polsce.” – powiedział Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International Poland. “ W nadchodzących latach liczymy na doskonałą współpracę z Harvey Spack Field w Wielkiej Brytanii.”

„Colliers posiada całkiem dobrze rozwinięty dział powierzchni handlowych, jednak przejęcie Harvey Spack Field to doskonały ruch, który dodatkowo wzmocni naszą pozycję biznesową na rynku nieruchomości handlowych.” – dodaje Małgorzata Trzaskowska, szefowa działu Powierzchni Handlowych w Colliers International Poland.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu