Wolni Artyści – Wolna Muzyka

Serwis wolniartysci.pl poszerza swoją funkcjonalność! Od dziś zapisani muzycy mogą udostępniać utwory na licencjach Creative Commons. Ten popularny na świecie zestaw wolnych licencji ułatwia twórcom dzielenie się swoją muzyką bez niepotrzebnego ograniczania praw słuchaczy. Artyści mogą wybrać pomiędzy sprzedażą utworów na klasycznych warunkach a udostępnianiem nagrań do odtwarzania, rozpowszechniania, wykonywania i remiksowania za darmo.

Od 17 sierpnia serwis oferuje nowe funkcje, znacznie rozszerzające możliwości zebranych w nim zespołów i fanów. Od tej chwili, na swoich podstronach, twórcy mogą udostępniać utwory z zachowaniem wszelkich praw (na sprzedaż albo za darmo) lub nieodpłatnie, na warunkach licencji Creative Commons.

W tym ostatnim wypadku nagrania będzie można swobodnie kopiować, dystrybuować i wykonywać oraz – przy niektórych wariantach licencji – również remiksować.

Wszystko to bez jakichkolwiek opłat, jedynie pod warunkiem zaznaczenia, kto jest autorem wykorzystanego materiału. Utwory udostępnione jako darmowe można posłuchać w pełnej wersji i ściągnąć jako pliki mp3, ogg, lub flac o wybranej jakości.

„Udostępnianie Wolnej Muzyki było dla nas od początku ważnym celem” – mówi Wojciech Knapik, pomysłodawca i założyciel serwisu wolniartysci.pl – „Idee Wolnej Kultury są nam bardzo bliskie i chcemy je wspierać. Takie działania odbywają się z korzyścią dla wszystkich: zyskują na tym zespoły, którym łatwiej jest dotrzeć do większej ilości odbiorców, a także fani, otrzymujący dostęp do nowej muzyki bez ponoszenia żadnych kosztów. Dodatkowo pomaga to innym twórcom, którzy mogą wykorzystywać nagrania we własnych remixach, filmach, itp.”

Udostępnienie nowych funkcji zbiega się również z odsłoną odświeżonej szaty graficznej serwisu. Korzystającym ze strony muzykom i słuchaczom został przedstawiony całkowicie nowy layout, ułatwiający korzystanie z dotychczasowych i nowych opcji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu