Rusz głową, zamawiaj słowo

Ulubione słowa to nie tylko liczba i kombinacja liter, ale całe znaczenie, które za nimi stoi. Czy można zdobyć słowa na własność i zobaczyć, kto i co się za nimi kryje? Te najbliższe i najbardziej związane z naszym życiem i zainteresowaniami mogą pomóc w wygraniu nowej zabawy w Internecie, w której o zwycięstwo walczy się grając słowami. Teraz można zostać pierwszym i jedynym właścicielem ulubionych słów.

Gra znajduje się pod adresem www.zamawianka.pl

Zamawianka.pl to ciekawa alternatywa dla nowoczesnych serwisów i gier, odwołuje do starych gier internetowych. Zamawianka oparta jest na rywalizacji pomiędzy graczami i drużynami, a zdobyte słowa podbijają liczbę punktów pojedynczego gracza i całej drużyny. Zamawiać można dowolne słowa, wyrażenia i nawet całe zdania, ale w szczególności te, które są dla osoby grającej w jakiś sposób ważne, z czymś się kojarzą, z którymi obcuje na co dzień, są w jej wyobraźni i życiu. Słowa zamawiane przez gracza charakteryzują więc bezpośrednio jego osobę i życiowe zainteresowania. Im więcej zamówionych słów, tym więcej punktów na koncie gracza.

Jeśli gracz pierwszy zamówi jakiekolwiek słowo np. „Polska” lub zdanie „Polska jest fajowa” – będą one należeć tylko do niego w świecie Zamawianki. Będzie pierwszym i jedynym właścicielem słowa i zdania, a inne osoby nie będą wiedzieć, że należą one właśnie do niego, dopóki nie spróbują również ich zamówić. Warto walczyć, żeby być pierwszym!

Próba zamówienia słowa „Polska” przez innego gracza – doładuje ilość punktów na koncie jego właściciela. Najlepiej więc zamawiać słowa najbardziej popularne, które najwięcej osób będzie próbowało zamówić, dzięki czemu ilość punktów na koncie będzie się zwiększać. Popularne słowa są jednak czasem pułapką – wiele osób próbuje je zamawiać, więc często są już zajęte. Sztuką jest więc trafić na słowo popularne i niezajęte, które będzie cenne, bo pozwoli graczowi zdobyć dużą ilość punktów.

Osoby, które zamówiły podobne słowa, tworzą grupę znajomych lub grupę dyskusyjną gry Zamawianka.pl. Przykładowo wokół słowa „marketing” mogą skupić się osoby z branży marketingowej. W ten sposób zawiązują się kręgi zainteresowań i nawiązują „zamawiankowe” znajomości. Ich magia jest tym większa, im mniej popularne jest słowo które je tworzy. „Zamawiankowicze” przez wspólną zabawę słowem odnajdują wspólne zainteresowania z innymi graczami.

Zamawianka.pl to gra, w którą można grać samemu, ale także w drużynie. Drużyny tworzą miasta – w zależności więc od tego, w jakim mieście mieszka gracz – w takiej jest drużynie, zbiera punkty dla siebie i dla swojego miasta. Istnieje możliwość zmiany drużyny- warunek jest tylko jeden: zmienić drużynę można tylko w środę.

Uczestniczyć w grze może każdy, kto stworzy konto i zaloguje się do serwisu. Swoim wyglądem Zamawianka.pl przypomina stare serwisy. Pomysł na nią powstał kilka lat temu, a twórcy postanowili nie zmieniać nic z pierwotnej jej koncepcji i idei.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu