Egzotyczny brazylijski plener Kalendarza Pirelli 2010

Zakończono zdjęcia do Kalendarza Pirelli 2010! Materiał zdjęciowy do 37 edycji kultowego kalendarza powstawał na plażach i w dżungli malowniczej Brazylii. Tym razem Pirelli do współpracy zaprosiło kontrowersyjnego fotografa Terrego Richardsona, który nie zważa na żadne normy czy kanony, uwielbia szokować i przełamywać tabu. W obiektywnie amerykańskiego fotografa uwiecznionych zostało 12 modelek.

Już znamy kulisy kolejnej edycji Kalendarza Pirelli! do realizacji, którego włoskie wydawnictwo zaprosiło nowojorczyka Terrego Richardsona. Wybór kontrowersyjnego fotografa to z pewnością doskonałe posunięcie, gwarantujące niebanalne zdjęcia. Image Terriego porównywalny jest z imagem członków środowisk przestępczych. Posiada liczne tatuaże, a znak rozpoznawczy to charakterystyczny wąsik. Zarówno prace jak i wizerunek Richardsona są dalece odbiegają od standardów. Jego zdjęcia nie są klasycznie ładne, czy grzeczne, ale odważne i prowokujące. Fotograf nie boi się kontrowersji czy krytyki. Uwielbia nagość, ale jednocześnie nie szuka blasku i świeżości, lecz prowokacji, ekspresyjnego realizmu, wyraźnych detali bez komputerowego retuszu.

Tegoroczna edycja Kalendarza Pirelli to powrót do korzeni wydawnictwa oraz do egzotycznych i sugestywnych obrazów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, kiedy to młode początkujące modelki były fotografowane na tle nieskażonych, dzikich plaż; naturalnie, spontanicznie i prosto.

Na kartach kalendarza pojawi się 12 młodych modelek w tym m.in.: Ana Beatriz Barros, Rosie Huntgindon, Miranda Kerr, Abbey Lee Kershaw, Enico Mihalik.

Premiera Kalendarza Pirelli 2010 odbędzie się w drugiej połowie listopada w europejskiej stolicy mody – Paryżu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu